Tento nový typ mladé ekonomiky by mohl změnit fungování celé společnosti - diskuze

10:36 | Ne Ro | 4 komentáře / 4 nové

 Jde o relativně nový model ekonomiky, s potenciálem transformovat doslova celý svět. 

Diskuze
Děkuji za článek! Naprosto úžasná a trefná ukázka toho, kam vede absence logiky, zdravého rozumu a chápání základních pravidel fungování...asi i libovolné domácnosti. Pisateli a nadaci britských studentů (nejspíše Bradavické školy čar a kouzel) děkuji za varovný příklad selhání rozumu. Poučné, doufám, že alespoň pro 9 čtenářů z 10-ti.
Mimochodem, pokud bych měl doma žárovku, která mi vydrží svítit 50 let, proč bych ji po pár letech vracel k dalšímu použití? Protože už po zaplacení za pronájem žárovek, ledničky, televize, auta, zubního kartáčku, manželky a dětí v "nové ekonomice" nemám na elektřinu a tak je mi žárovka k ničemu? To by mohl být důvod... Nebo chci novější žárovku s hezčím světlem? A mžouračku pošlu dál do řetězce? Pro chudé? Pronájem je pro konečné spotřebitele vždycky dražší než vlastnictví - není to investice, kterou si odepíšu, není to prostředek zisku, narozdíl od výrobní linky, a na konci nemám nic, co bych mohl zpeněžit/geekovsky přebastlit, protože si to leasingovka odveze (i to odvezení musím promítnout do nákladů, i to uživatel zaplatí...stejně jako zaměstnance leasingovky a jejich vánoční večírky...plus zaměstnance výrobce žárovek a jejich večírky...). Může to fungovat s auty, pokud je využívám jen příležitostně. S oděvy, pokud po sezóně ještě za něco stojí (hurá, v "nové ekonomice" všichni milují sekáče...teda, těm chudším nic jiného nezbude). S předměty denní spotřeby, s věcmi, které využívám často, to fungovat nebude (a když, tak za pěkný balík peněz).
+0 / -0
S tím kurvítkem to tak docela blábol není, Sony mělo nebo ještě stále má v některých spotřebičích mikroprocesory, v jejichž jádře je časovač, který po určitých provozních hodinách vyrobí relativně rychlý kolaps zařízení. Kluci to našli v nějakých televizích a říkali, že se s tím nedalo nic dělat, přeprogramovat čip nešel.
Na druhé straně za kolapsy elektroniky mohou Zelení, jelikož si vymínili zákaz olovnatých, dlouhodobě stabilních pájek, které byly nahrazeny pájkami na bázi stříbra, které jaksi (pokud se PS komplet nenalakuje) oxidují a po nějakých letech prostě přístroj přestane fungovat na studené spoje. Při dnešním používání SMD součástek to nikdo neopravuje...
+0 / -0
Panebože to je blábol. Nechápu jak se ten vtípek o "kurvítku" zažil tak, že ho teď lidi berou jako danou věc. Většina spotřebního zboží zastarává morálně (elektronika), nebo se přirozeně opotřebuje (šaty, nábytek), nebo zkonzumuje (jídlo, pití). Nápad všechno dělat draho a nezničitelně a pak to sdílet a cirkulovat už jsem si v ČSSR vyzkoušeli. Vede to pouze ke kolapsu ekonomiky.
+0 / -0
Já nevím, ale taková ekonomika je vhodná snad pro firmy, kde jim na spoustě věcí nezáleží. Jenže auto si chci koupit nové a konkrétně nějaké, ne dostat nějaký ojetý Hnujdaj a navíc si chci sám určit, kdy a kam pojedu a nečekat na to, kdo mi auto zaplní a k tomu riskovat trestní stíhání v případě nehody a zranění spolucestujících... A tak bych mohl pokračovat s dalšími spotřebiči.
Nápad to sice špatný z pohledu ekonomiky a ekologie není, ale s jeho realizací to nevidím růžově.
+0 / -0
Přidat nový příspěvek

Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé. Přihlaste se zde.Související články
Ilustrativní obrázek

Deset let od krize. Jak se připravit na tu příští?

Ilustrativní obrázek

Když mizí likvidita, začnou se kolečka finančního systému zadrhávat

Ilustrativní obrázek

Světová ekonomika se vrací z prázdnin

Ilustrativní obrázek

Světová banka před zadlužením a rostoucími úroky

Ilustrativní obrázek

OECD: Růst světové ekonomiky ohrožuje riziko obchodní války

Ilustrativní obrázek

Putin o světové ekonomice: Porušování pravidel se stává pravidlemČti více
Ilustrativní obrázek

Oracle Corporation zveřejnila své hospodářské výsledky za první kvartál nového fiskálního roku

Ilustrativní obrázek

FedEx ziskem za 1Q zklamal, přesto zůstává optimistický a navyšuje výhled

Ilustrativní obrázek

Moneta Money Bank vylepšuje výhled i návrh dividendy

Ilustrativní obrázek

I přes riziko eskalujících cel ze strany USA uzavřely asijské indexy převážně v zeleném teritoriu

Ilustrativní obrázek

USA a Čína znovu zkřížily meče v obchodní válce

Ilustrativní obrázek

Wall Street zakončila v záporu a přerušila několikadenní růsty, nejvíce klesaly technologie

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.