Tento nový typ mladé ekonomiky by mohl změnit fungování celé společnosti - diskuze

10:36 | Ne Ro | 4 komentáře / 4 nové

 Jde o relativně nový model ekonomiky, s potenciálem transformovat doslova celý svět. 

Diskuze
Děkuji za článek! Naprosto úžasná a trefná ukázka toho, kam vede absence logiky, zdravého rozumu a chápání základních pravidel fungování...asi i libovolné domácnosti. Pisateli a nadaci britských studentů (nejspíše Bradavické školy čar a kouzel) děkuji za varovný příklad selhání rozumu. Poučné, doufám, že alespoň pro 9 čtenářů z 10-ti.
Mimochodem, pokud bych měl doma žárovku, která mi vydrží svítit 50 let, proč bych ji po pár letech vracel k dalšímu použití? Protože už po zaplacení za pronájem žárovek, ledničky, televize, auta, zubního kartáčku, manželky a dětí v "nové ekonomice" nemám na elektřinu a tak je mi žárovka k ničemu? To by mohl být důvod... Nebo chci novější žárovku s hezčím světlem? A mžouračku pošlu dál do řetězce? Pro chudé? Pronájem je pro konečné spotřebitele vždycky dražší než vlastnictví - není to investice, kterou si odepíšu, není to prostředek zisku, narozdíl od výrobní linky, a na konci nemám nic, co bych mohl zpeněžit/geekovsky přebastlit, protože si to leasingovka odveze (i to odvezení musím promítnout do nákladů, i to uživatel zaplatí...stejně jako zaměstnance leasingovky a jejich vánoční večírky...plus zaměstnance výrobce žárovek a jejich večírky...). Může to fungovat s auty, pokud je využívám jen příležitostně. S oděvy, pokud po sezóně ještě za něco stojí (hurá, v "nové ekonomice" všichni milují sekáče...teda, těm chudším nic jiného nezbude). S předměty denní spotřeby, s věcmi, které využívám často, to fungovat nebude (a když, tak za pěkný balík peněz).
+0 / -0
S tím kurvítkem to tak docela blábol není, Sony mělo nebo ještě stále má v některých spotřebičích mikroprocesory, v jejichž jádře je časovač, který po určitých provozních hodinách vyrobí relativně rychlý kolaps zařízení. Kluci to našli v nějakých televizích a říkali, že se s tím nedalo nic dělat, přeprogramovat čip nešel.
Na druhé straně za kolapsy elektroniky mohou Zelení, jelikož si vymínili zákaz olovnatých, dlouhodobě stabilních pájek, které byly nahrazeny pájkami na bázi stříbra, které jaksi (pokud se PS komplet nenalakuje) oxidují a po nějakých letech prostě přístroj přestane fungovat na studené spoje. Při dnešním používání SMD součástek to nikdo neopravuje...
+0 / -0
Panebože to je blábol. Nechápu jak se ten vtípek o "kurvítku" zažil tak, že ho teď lidi berou jako danou věc. Většina spotřebního zboží zastarává morálně (elektronika), nebo se přirozeně opotřebuje (šaty, nábytek), nebo zkonzumuje (jídlo, pití). Nápad všechno dělat draho a nezničitelně a pak to sdílet a cirkulovat už jsem si v ČSSR vyzkoušeli. Vede to pouze ke kolapsu ekonomiky.
+0 / -0
Já nevím, ale taková ekonomika je vhodná snad pro firmy, kde jim na spoustě věcí nezáleží. Jenže auto si chci koupit nové a konkrétně nějaké, ne dostat nějaký ojetý Hnujdaj a navíc si chci sám určit, kdy a kam pojedu a nečekat na to, kdo mi auto zaplní a k tomu riskovat trestní stíhání v případě nehody a zranění spolucestujících... A tak bych mohl pokračovat s dalšími spotřebiči.
Nápad to sice špatný z pohledu ekonomiky a ekologie není, ale s jeho realizací to nevidím růžově.
+0 / -0
Přidat nový příspěvek

Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé. Přihlaste se zde.Související články
Ilustrativní obrázek

Světová banka před zadlužením a rostoucími úroky

Ilustrativní obrázek

OECD: Růst světové ekonomiky ohrožuje riziko obchodní války

Ilustrativní obrázek

Putin o světové ekonomice: Porušování pravidel se stává pravidlem

Ilustrativní obrázek

Růst ekonomik v regionu bude zhruba 2,8 procenta

Ilustrativní obrázek

MMF očekává zrychlení světové ekonomiky, výhled zvýšil i pro ČR

Ilustrativní obrázek

Nadšení investorů v eurozóně citelné slábneČti více
Ilustrativní obrázek

Evropská unie nedostane výjimku ze sankcí vůči Íránu

Ilustrativní obrázek

BlackRock zveřejnil vyšší zisk i tržby, příliv finančních prostředků ale zpomaluje

Ilustrativní obrázek

Deutsche Bank oznámila předběžné hospodářské výsledky nad očekáváním

Ilustrativní obrázek

Prim bude tento týden hrát geopolitika

Ilustrativní obrázek

Americké indexy uzavřely pátek s mírnými zisky, nejlépe si vedl Dow Jones

Ilustrativní obrázek

Poklidný závěr týdne v Praze, index mírně posílil

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.