Tencent vidí budoucnost sítě Snapchat dobře: videohry a víc reklamy

10:52 | Ne Ro | Diskuze

Čínský internetový gigant Tencent Holdings Ltd. dnes uvedl, že by mohl společnosti Snap Inc. pomoci zlepšit její tržby ze sociální sítě Snapchat třeba publikováním svých videoher. Společnost Tencent nedávno přikoupila akcie firmy Snap a dnes již drží podíl v této firmě minimálně ve výši 12 %.

Foto: Snapchat

V hlášení příšlušnému americkému regulačnímu úřadu SEC společnost Snap Inc. uvádí, že korporace Tencent ve volném trhu nakoupila 145,8 miliónů akcií Snap. Tímto prohlášením  byla učiněna přítrž do té doby kolujícím spekulacím, jaký je vztah mezi Tencent a Snap.

Akcie Snap ve středu uzavřely na hodnotě 12,91 USD, oslabené o 14,6 %. Investorům se totiž nelíbil malý růst počtu uživatelů Snapchat a nákup akcií Snap skrze Tencent považovali spíše za investiční tah, než za předzvěst blížící se akvizice společnosti Snap.

Podíl, jenž drží Tencent, navíc nedává hlasovací právo ve Snap ani křeslo v jeho představenstvu. Na druhou stranu obě tyto společnosti doufají v další rozvoj jejich vzájemné spolupráce, která se podle jejich vlastního vyjádření nebude omezovat jen na pasivní investování.

Tencent nyní prozkoumává možnosti spolupráce se společností Snap v oblasti zveřejňování svých mobilních her, zpravodajství a reklam. Tencent by v budoucnu na oplátku rád dostával část zisků z podobné monetizace služeb sítě Snapchat, pakliže bude úspěšná.

Tencent se stal jedním z investorů společnosti Snap již v roce 2013. Celková výše jeho investice však zveřejněna nebyla.

Ačkoli akcie Snap vstoupily na burzu v USA letos v březnu, od té doby oslabily pod IPO cenu 17 USD za akcii.

 

Zdroj:Reuters
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.