Velká modrá je jednou z mnoha velkých technologických a finančních korporací, které se aktuálně chystají využít technologii blockchain pro vlastní účely. Mimo finanční svět by se technologie měla podle IBM uplatnit i v takzvaném internetu věcí (IoT, Internet of Things), který podle názoru mnoha odborníků bude v budoucnu jednou z největších investičních příležitostí. Společnost již před více jak rokem provedla úspěšnou demonstraci využití blockchain databáze v internetu věcí v rámci svého projektu ADEPT (Autonomous Decentralized Peer-to-Peer Telemetry).
Osvědčený koncept vývojářských „garáží,“ který firma aplikovala na cloudovou platformu Bluemix chce nyní rozšířit i na blockchain. Nové IBM Garages by tak měly vzniknout v Asii, Evropě a Severní Americe a měly by být tahounem inovací a aplikace této slibné technologie, zároveň také budou sloužit jako poradenská místa pro společnosti, které mají na praktickém využití technologie zájem.
Ten jistě mají v Japonsku, kde největší soukromá banka Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, nedávno ohlásila zavedení vlastní digitální měny. Zájem o blockchain má i provozovatel japonských burz cenných papírů Japan Exchange Group, který již úzce spolupracuje s výzkumnou laboratoří IBM Research Tokyo. Nedávno se k tématu vlastní čínské digitální měny a technologie blockchain vyjádřil i guvernér Lidové banky Číny, Čou Siao-čchuan.
Kromě čistě vlastních projektů se však IBM v notné míře podílí i na open source projektu Hyperledger, ke kterému dle vlastních vyjádření přispěla už 44 000 řádky kódu. Na projektu pod hlavičkou Linux Foundation, kterému se v médiích dostává čím dál tím větší pozornosti spolupracuje třicítka nejznámějších jmen z IT sektoru i světa financí. Vedle IBM jmenujme alespoň namátkou Deutsche Börse Group, Cisco, Hitachi, Red Hat, Symbiont, Intel či CME Group.