Technologický sektor se akvizicemi jenom hemží. Které akcie by se vám mohlo vyplatit koupit?

13:33 | Ne Ro | Diskuze

Analytici z Morgan Stanley vytipovali šest technologických společností, které budou pravděpodobně záhy koupeny.

Foto: Gerd Altmann

Stručně: Microsoft kupil společnost LinkedIn za 26 miliard USD, společnost pro kyberbezpečnost Symantec kupila Blue Coat Systems za cca 4,65 miliard USD v hotovosti. Oracle souhlasí s koupí poskytovatele cloudového softwaru Netsuite za 9,3 miliardy USD. Netradičních kupců přibývá, GM či Bed Bath & Beyond požírají nedávno založené společnosti atd., uvádí Marc Andreessen, spoluzakladatel investiční kapitálové společnosti Andreessen Horowitz. Poblouznění technologickými soukromými kapitálovými společnostmi letos způsobilo doslova shon po nich a nebere konce.

Investiční stratégové z Morgan Stanley pod taktovkou Adama Parkera proto zaktualizovali své hodnocení společností, o nichž se domnívají, že by mohly být během následujících 12 měsíců odkoupeny. Vycházejí při tom z analýzy majetku a analyzují jejich finance.

I když se celkové tempo fúzí a akvizic zpomalilo na 6,5 % veřejně obchodovaných technologických společností, které obdržely během posledního čtvrtletí nabídku na odkoupení, existují i nadále v tomto sektoru určitá světlá místa. Kupříkladu, skupina technologických společností zaměřených na hardware a zařízení pro průmysl vyniká a 10,6 % takovýchto akcií dostává nabídky, uvádí výzkum citovaných bankovních analytiků.

Následuje výčet společností z technologického sektoru, u nichž analytici z Morgan Stanley předpokládají vysokou pravděpodobnost, že během následujících 12 měsíců obdrží nabídku na skoupení.

1. Take-Two Interactive Software

O jakou společnost jde: Vydavatel, vývojář a distributor videoher se sídlem v New Yorku, Take-Two Interactive Software

Tržní kapitalizace: 3,81 miliard USD.

Aktuální novinky: Společnost čelí žalobě podané společností Lindsay Lohan pro údajnou podobnost ve hře Grand Theft Auto V. Případ byl podle vyjádření Bloomberg News soudem odmítnut. 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.