Technologický sektor není až tak odolný jak se jeví

20:15 | Ne Ro | Diskuze

Investiční stratég Nicholas Colas z DataTrek se domnívá, že technogický sektor v USA a jeho akcie není až tak odolný, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Ilustrativní obrázek
Foto: GBPublic_PR

Ačkoli od počátku letošního roku technologický sektor zatím posílil o 2,8 %, zatímco širší akciový index S&P 500 jen o 0,2 %, při důkladnějším pohledu na věc zjistíme, že domnělá odolnost technologického sektoru stojí a padá s dvěma jeho akciemi: Microsoft (MSFT) a Nvidia (NVDA). Prvá od počátku letošního roku zatím posílila o téměř 5 % a druhá dokonce o více než 20 %. Toto akciové duo dohromady tvoří více než dvě třetiny celkové cenové návratnosti tohoto sektoru od počátku letošního roku.

Z výše nastíněného důvodu Colas doporučuje, aby investoři nespouštěli zrak z technologického sektoru a sledovali především jakékoli známky možného oslabení akcie MSFT či NVDA.

Zdroj:Barron's
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.