Technologické společnosti můžou čelit nové regulaci

19:17 | M Z | Diskuze

Vláda UK vydala zprávu týkající se technologických společností jako je Apple, Google a Facebook, ve které žádá o přísnější kontrolu obsahu na webu a také úpravu podmínek se zadavateli reklamy.

Ilustrativní obrázek
Foto: Fio banka
  • Ve zprávě vydané v úterý vládou UK stojí, že regulátoři by měli zajistit, aby technologické firmy jako Facebook, Google a Apple učinily opatření, která by pomohla uživatelům identifikovat důvěryhodné a spolehlivé zprávy
  • Ve zprávě dále stojí, že společnosti jako je Facebook a další v oblasti sociálních médií by měly přijmout kodex chování, který by upravoval jejich dohody se zadavateli reklamy
  • Zpráva by mohla vést k další regulaci technologických společností v Británii a Evropě

 

Online platformy jako je Google, Facebook a Apple by měly být regulovány ve způsobu doručování informací svým uživatelům, podle zprávy zveřejněné vládou UK.

Ve zprávě vydané v úterý stojí, že regulatorní agentura  by měl zajistit, aby technologické firmy podnikly opatření, které by uživatelům umožnily identifikovat důvěryhodné a spolehlivé zprávy. Společnosti jako Facebook a Google by měly stavět na již dříve zavedených opatřeních vedoucích k odstranění falešného obsahu.

Online stránky jako Facebook, Twitter a YouTube se ocitly pod těžkou kritikou za umožnění rozšiřování falešného obsahu napříč platformami. Firmy investují do bezpečnosti, aby tak eliminovaly počet falešných účtů a dezinformací, ale zpráva UK tvrdí, že tyhle záležitosti by měly být vynuceny spíše vládní autoritou. Dále se ve zprávě uvádí, že by zmíněné společností měly podepsat kodex chování upravující smlouvy se zadavateli reklamy.

Zkušenosti z minulých let ukázaly, že sociální média mohou být nesmírně zisková a zároveň obsahovat velké množství falešných informací.

Rostoucí příliv regulace

Závěry zprávy by mohly přidat další regulaci technologických společností v Británii a napříč Evropou. Doporučení zprávy nejsou závazná a nyní budou posouzeny vládou UK.

Zpráva vyzvala orgán UK (úřad pro hospodářskou soutěž), aby prověřila sektor online reklamy (e-commerce) za účelem zajištění spravedlivé hospodářské soutěže. Příjmy Googlu a Facebooku z online reklamy představovaly 54 % celkových příjmů z online reklamy v UK v roce 2017.

Vláda tak musí učinit opatření, která vyjasní pozici Googlu a Facebooku a zároveň výrazně nepoškodí zadavatele reklamy.

Minulý týden německý antimonopolní úřad rozhodl, že Facebook zneužíval svého dominantního postavení při shromažďování a spojování uživatelských dat. Dále uvedl, že Facebook nemůže kombinovat data z odlišných aplikací jako je Instagram a WhatsApp bez uživatelského souhlasu.

Právní experti tvrdí, že antimonopolní úřady v Evropě jsou v dobrém postavení, aby mohly vznést obvinění proti technologickým společnostem.

Evropská komise v současnosti prošetřuje Google za porušování antimonopolních pravidel v oblasti e-commerce. Komise již společnosti vyměřila dvě rekordní pokuty za porušování antimonopolních regulací ohledně jejich zařízení Android a funkce srovnávače nákupů.

Zdroj: CNBC

 

Zdroj:Tomáš Novák Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 20.8.2019

Ilustrativní obrázek

J&T Banka Bond Weekly: 19.8.2019

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 19.8.2019

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 14.8.2019

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 13.8.2019Čti více
Ilustrativní obrázek

Zámoří otevírá v červených číslech

Ilustrativní obrázek

Smíšené asijsko-pacifické indexy: RBA uvolní měnové podmínky, pokud bude zapotřebí

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza při úterním ránu na zelené nule

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street výrazně posílily

Ilustrativní obrázek

TradeFio – prodej 100 ks CVS

Ilustrativní obrázek

Wall Street roste

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.