TDS: Švédská Riksbank by mohla ukončit program kvantitativního uvolňování

12:34 | Pet Bu | Diskuze

Podle analytiků společnosti TDS ponechá švédská centrální banka Riksbank ve středu úrokové sazby beze změny a pěti hlasy proti jednomu ukončí svou politiku kvantitativního uvolňování. Banka by tak měla udělat velký krok v rámci své strategie exitu z této politiky a přiblížit se k bodu, kdy zvedne sazby.

Ilustrativní obrázek
Foto: Tony Webster

“Myslíme si, že předpověď inflace pro roky 2018-19 bude poněkud vyšší, což povede v těchto letech ke zvyšování sazeb,“ oznámili analytici. Podle jejich předpovědí by se švédská koruna měla dostat po prvních krocích k normalizaci situace na cestu mnohem solidnějších fundamentů, což je ale téma spíše pro začátek roku 2018. Narušení trhu spojené s koncem roku nejspíš udrží švédskou měnu zranitelnou a také volatilní. „Zdá se, že rok 2017 bude končit v neklidné náladě, což by podle našeho názoru mohl být v lednu pádný důvod pro prodej měnového páru EURSEK,“ myslí si TDS, podle jejíhož názoru bude dopad ukončení kvantitativního uvolňování pouze omezený, protože Riksbank bude stále pokračovat ve své reinvestiční politice.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.