Švýcarský frank (CHF) byl za poslední dva měsíce nejvýkonnějším párem DM FX, jedinou měnou, která skutečně posílila proti USD

16:31 | Redakce W4T | Diskuze

Pozitivní postoj k CHF přetrvává, ačkoli aktuálně převracíme pozici z GBP/CHF do NZD/CHF a současně držíme krátkou pozici v EUR/CHF. CHF se může pochlubit největším přebytkem běžného účtu (více než dvakrát větší než Japonsko) a má přeshraniční bankovní pohledávky v CHF, které jsou jako procento HDP stejné jako v USD a dvakrát větší než úvěry denominované v JPY (70% vs 35% HDP).

Ilustrativní obrázek
Foto: Public Domain

Navíc CHF již není drahé v reálném vyjádření (CHF REER je pod jeho průměr 30Y), zatímco jeho ekonomika se zrychlila a roste dvakrát rychleji než v Eurozóně. Na trhu panují jisté pochybnosti o tom, zda má SNB dostatek kapacity, aby mohla pokračovat v zasahování do vývoje CHF na FX, protože její bilance již dosahuje 125% HDP. K tomu lze dodat, že SNB má nyní meně ekonomických důvodů, aby zasáhla.

SNB byla v podstatě neaktivní i přes prudký pohyb EUR/CHF od 1,20 na konci dubna. Absence SNB je povzbudivým atributem pro poziční obchodníky v long CHF.

Jako vhodné se nám jeví:

Short NZDCHF okolo 0,6341, zastavení ztrát na 0,6468.

Short/Hold EURCHF okolo 1.1350

 

 

Zdroj:Michal Dvořák, hlavní analytik, TradeCentrum
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.