Švýcarsko uděluje licence dvěma kryptoměnovým bankám

13:33 | E V | Diskuze

Podle nejnovějších zpráv měl švýcarský regulační úřad udělit dvě licence bankám, které se zaměřují na obchod s kryptoměnami.

Ilustrativní obrázek
Foto: BTCManager

Co to vlastně znamená pro švýcarskou kryptoměnovou scénu?

Organizace The Swiss Financial Market Supervisory Authority ve Švýcarsku funguje jako vládní orgán, který zodpovídá prakticky za veškerou regulaci finančních trhů. Její působení zahrnuje dohled nad bankami, pojišťovnami, burzami a obchodníky s cennými papíry. Jak už je ve Švýcarsku nicméně dobrým zvykem, FINMA je ekonomicky a správně nezávislá na švýcarském ministerstvu financí a podléhá přímo parlamentu země.

Konkrétně se pak jedná o společnosti Seba Crypto AG a Sygnum. Ty se tak měly oficiálně stát licencovanými bankovními společnostmi a zároveň i obchodníky s cennými papíry.

 

Seba cílí na velké obchodníky

Obě společnosti jsou ve Švýcarsku již nyní velmi aktivní, zvláště Seba si od nové licence slibuje spuštění nové obchodní platformy, která by měla spatřit světlo světa už začátkem října. Plány společnosti zahrnují zpřístupnění světa kryptoměn pro profesionální obchodníky, firmy a další institucionální klienty. Krom samotných transakcí by Seba přitom měla zajišťovat i správu a úschovu všech digitálních aktiv.

Sygnum zase na zpřístupnění trhů

Společnost Sygnum potom uvedla, že právě licence a regulační schválení jí nově umožní uvést nabídku hned tří digitálních aktiv. Na trhu se tak objeví nová platforma s likviditou i pro hlavní kryptoměny, včetně BTC nebo ETH, Organizace FINMA nicméně v tiskovém prohlášení ještě dodává, že udělení podobných licencí je sice zásadním krokem pro rozvoj obchodu s digitálními aktivy ve Švýcarsku, stále se ale nic nemění na regulační politice a kontroly ve věci potenciálního praní špinavých peněz a tak podobně.

Můžeme se ale nicméně domnívat, že pokud v budoucnu podobné licence získají i další společnosti, bude se nejen pro lokální trh jednat o docela slušnou kryptoměnovou renesanci.

Zdroj:Kurzy.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Cena Bitcoinu na úrovni 72 000 dolarů? Možná se dočkáme dříve, než si myslíte

Ilustrativní obrázek

Kryptomeny: Bitcoin ako bezpečný prístav v časoch neistoty?Čti více
Ilustrativní obrázek

Visa podporuje prodloužení projektu Česko platí kartou, na který nově dosáhnou i veřejné instituce

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Ilustrativní obrázek

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se drží nuly, SAP a Covestro zvýšily celoroční výhled

Ilustrativní obrázek

Asijský trh převážně v zeleném

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.