Sváteční pondělní obchodování pomohlo euru

08:24 | fa ra | Diskuze

Včerejší obchodní den byl na měnovém páru eura vůči dolaru hodně klidný, projevily se svátky na většině evropských trhů. Po pátečním propadu se euro pohybovalo v lehce posilující trendu. Odpoledne totiž dolaru ublížila americká statistika průmyslové aktivity z okolí New Yorku za květen (Empire Manufacturing), která zaznamenala mnohem hlubší než očekávaný pokles.

Foto: cosmix

Dnešní odpoledne přinese celou sérii zajímavých ekonomických indikátorů ze Spojených států. V prvé řadě to budou dubnová inflační čísla. Ta březnová totiž výrazně zklamala, když se spotřebitelské ceny zvýšily pouze o 0,09 % m/m a jádrová inflace dokonce pouze o 0,07 % m/m. Dynamika růstu spotřebitelských cen by měl za dubem zrychlit (v souladu s konsensem očekávají ekonomové SG +0,4 % m/m), nicméně opět se obáváme zklamání z jádrové složky (zejména zboží), která rozhodně neroste tak robustně, jak by silná domácí poptávka naznačovala.

Zklamání hrozí podle nás i u počtu nově zahájených staveb, kde po březnovém propadu o -8,8 % m/m očekáváme oproti konsensu pokles i za duben. Čísla reflektují obdobný trend ve vydaných stavebních povolení. V neposlední řadě nejsme příliš velkými optimisty ani v případě statistiky dubnové průmyslové výroby. Dnešní data by tak měl nahrát euru na úkor zelených bankovek.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.