Summit EU se zaměřuje na bezpečnost, imigraci a brexit

08:30 | Redakce W4T | Diskuze

Hlavy států zemí EU se včera sešli na dvoudenním neformálním summitu s cílem pokusit se sjednotit pohled na problematiku migrace, bezpečnosti a brexitu. Nicméně žádný oficiální výstup kvůli neformálnosti setkání neočekáváme. Jinak je dnešní ekonomický kalendář spíše nezajímavý.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Spotřebitelská důvěra v eurozóně zůstává vysoká

Spotřebitelská důvěra v eurozóně doplatila v srpnu na o něco horší náladu ve Francii, Itálii a Španělsku. I tak ale zůstává tento ukazatel poměrně vysoko: 1,2 standardní odchylky nad dlouhodobým průměrem. Vysoko ho drží především dobrá nálada německých spotřebitelů. Ti se radují zejména ze situace na trhu práce a uvolněnější fiskální politiky. Francouze by zase mělo těšit snížení daňové zátěže. Zářijová spotřebitelská důvěra by tak podle nás mohla mírně vzrůst.

Prodeje stávajících nemovitostí v USA v posledních čtyřech měsících nepřetržitě klesaly, problém vidíme především na straně nabídky. Ta by již pomalu měla začít na situaci reagovat. Data za srpen tak již odhalí mírný meziměsíční vzestup.

Euro včera jako na houpačce

Kurz společné evropské měny se včera vůči dolaru vyvíjel jako na houpačce, výraznější trend se ale nakonec neprosadil. Chyběly zásadnější fundamentální informace. Dolar ale ztrácel proti komoditním měnám typu australský či kanadský dolar. Důvodem byl vzestup cen ropy a pokles averze k riziku na globálních trzích. Tomu pomohla zpráva, že Čína nebude eskalovat současné dění kolem zavádění ochranářských opatření a nebude oslabovat svoji měnu s cílem zlepšit podmínky tamních exportérů.

Mzdy v Maďarsku nadále rostou rychleji než produktivita

Dnešní čísla z Maďarska potvrdí již déletrvající obrázek dvojciferného růstu mezd, který výrazně překonává růst produktivity této ekonomiky. Tržní účastníky ale zatím nechává tento vývoj v klidu a dnešní den na tom zřejmě nic nezmění. 

Koruně se již níže nechce

Česká koruna včera dopoledne atakovala nejsilnější hodnoty od konce dubna. Nicméně na kurzovém vývoji již bylo patrné, že prostor pro další posilování hnané očekáváními vyšších úrokových sazeb se vyčerpává. Se zvýšením úrokových sazeb v příštím týdnu již trh plně počítá a z téměř 80 % je zakalkulováno listopadové zvýšení sazeb. Do dalšího navyšování pozic se již hráči nehrnou. Během včerejšího dopoledne se kurz ještě snažil několikrát otestovat 25,42 CZK/EUR, v odpoledních hodinách již ale koruna oslabovala a kurz se nakonec přehoupl přes 25,50 CZK/EUR. Obchodní aktivita ale byla mizerná. Z okolních měn regionu žádný impuls nevzešel. Zatímco forint nepatrně posiloval, zlotý naopak lehce ztrácel.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články


Čti více
Ilustrativní obrázek

Koruna se na páru s eurem dostala poprvé od podzimu 2018 pod 25,50 EUR/CZK

Ilustrativní obrázek

Akcie německé thyssenkrup posilují o 6,71 %

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy převážně oslabovaly

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street zavřely blízko svých denních minim

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy převážně slabší

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.