Studenti budou soutěžit, jak pomocí digitálních technologií snížit uhlíkovou stopu. Vítěz získá 10 000 euro

13:13 | E V | Diskuze

Firma Atos zahajuje mezinárodní soutěž IT Challenge 2021, jejímž tématem je letos digitální dekarbonizace.

Ilustrativní obrázek
Foto: Atos

Společnost Atos, která je globálním lídrem v digitální transformaci, zahájila 10. ročník mezinárodní studentské soutěže zaměřené na technologické inovace. Tématem soutěže IT Challenge 2021 je digitální dekarbonizace. Týmy studentů z celého světa se mají zamyslet, jak mohou digitální technologie pomoci snížit uhlíkovou stopu společnosti, a své nápady zaslat do soutěže IT Challenge 2021. Autoři tří nejlepších nápadů dostanou možnost své myšlenky realizovat a vytvořit funkční projekt. Nejlepší tým získá cenu 10 000 euro. Zapojit se mohou i studenti z Česka.

 

Digitální technologie nám mohou pomoci chránit životní prostředí. Cílem letošního ročníku IT Challenge je vyvinout digitální řešení, které podpoří dekarbonizaci v některé z mnoha relevantních oblastí, jako je třeba průmysl, energetika, zemědělství nebo doprava, a pomoci firmám i celé společnosti při řešení změny klimatu. To znamená vytvořit fungující aplikaci, službu, simulaci nebo mobilní aplikaci na podporu průmyslu, obchodu a jednotlivců v jejich snaze snížit svou uhlíkovou stopu,“ říká Vladek Šlezingr, generální ředitel české pobočky Atos. „V Česku je spousta mladých talentovaných lidí a naši studenti už vícekrát ukázali, že inovace umí. Soutěž jim dává šanci ukázat jejich schopnosti.“

Dvou až čtyřčlenné týmy složené ze studentů univerzit a technických škol mohou své návrhy zasílat do 29. listopadu 2020 prostřednictvím online registrace. Ze zaslaných návrhů bude vybráno 15 nejlepších konceptů, které postoupí do další fáze soutěže. Vybrané týmy oznámí porota 18. prosince 2020. V další fázi budou týmy na základě svých nápadů vyvíjet funkční aplikace. Do 7. července 2021 vybere porota 3 finalisty a konečný vítěz bude vyhlášen v Paříži v červenci 2021.

Studenti jsou během soutěže vedeni členy vědecké komunity Atos, kteří jim poskytují technickou a praktickou podporu, rady i povzbuzení. Od založení IT Challenge v roce 2012 pracovali zúčastnění studenti na vývoji aplikací spojených s hlavními trendy digitální revoluce. Tématy předchozích ročníků byly například inteligentní mobilita, propojená auta, interaktivní média, propojený život, „právo být zapomenut“, blockchain a umělá inteligence.

Téma tohoto ročníku odkazuje na záměr společnosti Atos, firma má totiž dekarbonizaci jako základní prvek své růstové strategie. V červnu 2020 společnost Atos oznámila svůj závazek dosáhnout čistých nulových emisí uhlíku do roku 2035, tedy ještě o 15 let dříve před ambiciózním cílem Pařížské dohody OSN o změně klimatu, která stanovuje dosáhnout uhlíkové neutrality v rozvinutých zemích v roce 2050.

 

Více informací o soutěži IT Challenge: 

https://www.atositchallenge.net/

 

 

O Atos

Atos je globálním lídrem v digitální transformaci se 110 000 zaměstnanci v 73 zemích a s ročním obratem ve výši € 12 miliard. Evropská jednička v poskytování cloudových služeb, kybernetické bezpečnosti a výpočetní techniky s vysokým výkonem poskytuje end-to-end řešení pro Orchestrated Hybrid Cloud, Big Data, Business Applications i Digital Workplace.

Atos je celosvětovým partnerem Olympijských a Paralympijských her v oblasti informačních technologií a působí pod značkami Atos, Atos|Syntel a Unify.

Atos je SE (Societas Europaea), kótovaná na CAC40 akciovém indexu v Paříži.

Cílem společnosti Atos je napomáhat ve vytváření budoucnosti informačních technologií. Svými odbornými znalostmi a službami podporuje rozvoj vědomostí, vzdělávání a výzkumu multikulturním přístupem a přispívá k rozvoji vědeckotechnické excelence. Atos na celém světě umožňuje svým zákazníkům a zaměstnancům, jakož i členům společností, aby žili, pracovali a rozvíjeli se udržitelně v bezpečném informačním prostoru.

Zdroj:Lucie Nováková, Madison Public Affairs s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Jedinečný vzdělávací program se světovou reputací je opět přístupný i českým vysokoškolákům

Ilustrativní obrázek

Vědci a studenti mohou zdarma vyzkoušet kvantové programování

Ilustrativní obrázek

Solar Orbiter začal s měřeními. Z Čech má na palubě jedinečnou optiku.

Ilustrativní obrázek

V Česku se rekordně investovalo do výzkumu a vývoje

Ilustrativní obrázek

Jak se ladila chytrá stélka do bot Miomove

Ilustrativní obrázek

Hyundai prezentuje na konferenci MIF 2019 filozofii budoucí mobility, zaměřenou na člověkaČti více
Ilustrativní obrázek

Zlato jako investice v nejistých časech

Ilustrativní obrázek

OPEC+ dnes bude jednat o dalším zvyšování nabídky ropy, varuje před riziky

Ilustrativní obrázek

IEA očekává očištění přebytku ropy koncem roku 2021, poptávka bude postupně růst

Ilustrativní obrázek

Po náročném vyjednávání činí OPEC+ rozhodnutí o postupném zvýšení nabídky ropy v příštím roce

Ilustrativní obrázek

Korunu čeká klidnější rok

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS ke zdražování pohonných hmot, elektřiny a zemního plynu

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.