Struktura HDP eurozóny ukáže silnou spotřebu a investice

07.06.2016 08:23 | fa ra | Diskuze

Kurz dolaru vůči euru včera oproti svému pátečnímu závěru ztratil dalšího půl procenta, když se večer dostal až téměř k úrovni 1,14 USD/EUR. Investoři se ještě vzpamatovávali z nepříznivých údajů o americkém trhu práce a z výrazného poklesu pravděpodobnosti zvýšení sazeb Fedu na nadcházejících zasedáních americké centrální banky v červnu a v červenci.

Foto: Web4Trader

Ziskům společné evropské měny nezabránilo ani zklamání z dubnových německých továrních objednávek, jejichž meziroční dynamika se letos poprvé dostala do červených čísel.

Přes noc se nicméně dolar dostal na mírně silnější úrovně. Prezidentka Fedu Janet Yellen totiž potvrdila svá dřívější slova, že současnému vývoji americké ekonomiky odpovídá postupné utahování měnových podmínek. Páteční data sice označila za varovná, zároveň však upozornila, že jiné údaje v poslední době vyznívaly pozitivně a jedna konkrétní statistika nemůže celkově příznivý vývoj přehlušit. Vývoj na trhu práce bude nicméně pečlivě sledovat. SG nadále očekává, že podmínky pro další zvýšení sazeb Fedu nastanou až v prosinci letošního roku.

Nejdůležitější položkou v dnešním ekonomickém kalendáři je finální odhad HDP eurozóny v Q1 16 včetně struktury. Evropská ekonomika vzrostla podle původních odhadů solidním tempem 0,5 % q/q. Podle ekonomů SG do růstu nejvíce přispěly investice a spotřeba domácností, přičemž čisté exporty dynamiku HDP zřejmě mírně zbrzdily. Pro celý rok očekává SG růst ekonomiky EMU o 1,5 %. Kurz eura vůči dolaru by ještě v příštích dnech mohl setrvat na slabších dolarových úrovních kvůli nedávnému zklamání v USA.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.