Stock Spirits: zájmy Western Gate nemusí být v souladu se zájmy všech minoritních akcionářů

06.04.2016 08:55 | Redakce W4T | Diskuze

Společnost Western Gate Private Investment Limited (s podílem 9,7 % největší akcionář Stock Spirits) včera navrhla odvolání CEO firmy na valné hromadě, která se bude konat 17. května. Mezi hlavní důvodu patří posílení managementu na polském trhu, kde Stock Spirits klesá tržní podíl nebo příliš vysoké náklady, které současné vedení vynakládá na své odměny i celkově na britskou centrálu.

 

Společnost Western Gate vlastní Luis Amaral, který je ředitelem a největším akcionářem polského velkoobchodního prodejce Eurocash; tato firma je zároveň významným zákazníkem Stock Spirits.

Společnost Stock Spirits potvrdila obdržení této žádosti, momentálně ale akcionářům doporučuje nereagovat s tím, že zájmy Western Gate nemusí být v souladu se zájmy všech minoritních akcionářů. Stock Spirits plánuje detailně odpovědět později.

Spory mezi managementem a významným akcionářem nejsou dobrým signálem. Na druhou stranu, hospodaření Stock Spirits se v poslední době opravdu nevyvíjelo správným směrem a pokud by se akcionářům povedlo prosadit změny k lepšímu, mohlo by to z našeho pohledu mít na cenu akcií pozitivní dopad.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.