Stock Spirits reportoval výsledky za 9M a pro forma za 12M FY 18 (+komentář analytika)

12:19 | S L | Diskuze

Likérka Stock Spirits reportovala výsledky za 9M a pro forma čísla za 12M FY 18.Společnost spolu s výsledky zvýšila dividendu na 6,01 centů za akcii.

Ilustrativní obrázek
Foto: Stock Spirits

Čísla za 9M a pro forma 12M FY18

Likérka Stock Spirits dnes před otevřením trhu reportovala čísla za prvních devět měsíců tohoto roku a pro forma neuaditované výsledky za celý dvanáctiměsíční interval fiskálního roku. Společnost vykázala akumulovaně za první tři kvartály roku zisk EBITDA v očištěné podobě na úrovni 35,8 milionů eur. Pro forma očištěný zisk EBITDA za celý fiskální rok posléze dosahuje hodnoty 59,4 milionů eur. To se v meziroční komparaci rovná 11,5% růstu. Po očištění o vlivy směnných kurzů je meziroční růst 8,1 %.

Celkové tržby za prvních devět měsíců činí 193,8 milionů eur. Za celý fiskální rok v pro forma podobě posléze Stock Spirits reportoval celkové tržby 282,4 milionů eur, v meziročním srovnání tak vzrostly o 8,7 %. Vyjádřeno v konstantním směnném kurzu, rovnal by se meziroční růst 6,9 %.

Čistý dluh poklesl

Čistý dluh firma k 30. listopadu reportovala na 31,6 milionech eur. Za devět měsíců tohoto roku se tak čistý dluh společnosti snížil o zhruba 21,5 milionů eur, když ke konci roku 2017 činil 53,1 milionů eur.

Čísla rostla v Polsku

Co se čísel na klíčovém trhu v Polsku týče, reportovala likérka za devět měsíců tržby ve výši 105,6 milionl eur. Očištěný zisk EBITDA za stejnou periodu činil 27,5 milionů eur. Pro forma výsledky za fiskální rok vykázaly tržby na 152,6 milionech eur, meziroční růst tedy činil 8 %. Očištěný zisk EBITDA vzrostl ještě o něco výrazněji, konkrétně o 16 % na 40,4 milionů eur. Za fiskální rok 2018 tak tržby v Polsku činily 54 % celkových tržeb společnosti. V minulém roce byl podíl totožný. Stock Spirits ve zprávě vyjadřuje spokojenost se solidním podílem a růstem na trhu v Polsku.

Růst i v ČR

Na druhém největším trhu v České republice si firma pochvaluje investice do prémiových produktů, které podle tiskové zprávy zajišťují odolnost na zdejším trhu. Tržby za devět měsíců v České republice činily 49,2 milionů eur, očištěný zisk EBITDA posléze 13,6 milionů eur. Za celý fiskální rok 2018 v pro forma podobě tržby skončily na 73,2 milionech eur, což se rovná 13% meziročnímu růstu. Očištěný zisk EBITDA vzrostl o 5 % na 20,6 milionů eur.

Těžké podmínky v Itálii

Na třetím největším trhu v Itálii firma v tiskové zprávě zmiňuje přetrvávající těžké obchodní podmínky na tamním trhu. Obchodní podmínky podle Stock Spirits zůstávají složité zejména v návaznosti na vysokou míru nezaměstnanosti a rostoucí míru inflace, která tlačí na snižování současné spotřeby. Výsledkem toho je podle společnosti pokles celkového objemu trhu. Sama likérka za devět měsíců v Itálii vykázala tržby 17,6 milionů eur a očištěný zisk EBITDA 1,7 milionů eur. Za fiskální rok 2018 posléze v pro forma tržby činily 25,8 milionů eur a meziročně tak poklesly o 1 %. Očištěný zisk EBITDA pak poklesly o 27 % na 4,4 milionů eur.

Zvýšení dividendy

Spolu s dnešními výsledky Stock Spirits oznámil zvýšení dividendy na 6,01 centů na akcii. CEO společnosti Mirek Stachowicz vyjádřil v tiskové zprávě důvěru v budoucí další růst.

„Celoroční výsledky hospodaření nijak nevybočují od analytických odhadů (dle agentury Bloomberg), jenž byly na úrovni tržeb posazeny poblíž 280 mil. EUR, na úrovni EBITDA v blízkosti 59 mil. EUR a na úrovni čistého zisku kolem hladiny 33 mil. EUR. Dnes zveřejněné výsledky by tak pro trhy neměly být překvapením. Společnost oznámenou finální dividendou ve výši 6,01 eurocentů na akcii (v přepočtu 1,56 Kč na akcii) pokračuje v progresivní dividendové politice. V součtu s předběžnou dividendou oznámenou letos v srpnu pak činí celková dividenda 8,51 eurocentů (cca 2,20 Kč na akcii), což znamená meziroční zvýšení o 5,1 %. Dividendový výnos se pak pohybuje na úrovni 3,8 %. Nízká míra zadlužení (čistý dluh ve srovnání se stavem ke konci června klesnul o 7,1 mil. EUR na 31,6 mil. EUR, resp. zaznamenal pokles z 0,67x násobku EBITDA na 0,53x násobek), schopnost generovat silné volné cash flow a rovněž oznámené změny ve struktuře vlastního kapitálu, jenž posílily úroveň zadržených zisků, podle našeho názoru vytvářejí dostatečné podmínky pro pokračování v progresivní dividendové politice i v budoucím období,“ dodal k dnešním výsledkům analytik Fio banky Jan Raška.

 

Zdroj: Stock Spirits

Zdroj:František Mašek Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

JPMorgan zvýšila cílovou cenu na akcie společnosti Stock Spirits

Ilustrativní obrázek

Stock Spirits hlásí „solidní výkonnost“, valná hromada schválila návrhy managementu

Ilustrativní obrázek

Stock Spirits kupuje italskou společnost Franciacorta

Ilustrativní obrázek

Největší akcionář likérky Stock Spirits Group požaduje odchod současného předsedy správní rady

Ilustrativní obrázek

Pražská burza v úvodu týdne otevírá v červených číslechČti více
Ilustrativní obrázek

PFNonwovens obdrželo oznámení o uplatnění práva na dorovnání vytěsněným akcionářem

Ilustrativní obrázek

Apple čelí antimonopolnímu vyšetřování své služby App Store

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela ve ztrátě

Ilustrativní obrázek

Akcie asijsko-pacifického regionu dnes padaly

Ilustrativní obrázek

General Motors zamýšlí výstavbu další továrny na výrobu baterií v USA

Ilustrativní obrázek

Likérka Brown-Forman představila výsledky za 3Q

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.