Sterling vzrostl po silných datech; Míra inflace v USA na 2-letém maximu ale dolar nebyl ovlivněn

18:48 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Obě míry inflace USA i Velké Británie vzrostly na nejvyšší úroveň za poslední dva roky, ale dolar zůstal utlumený oproti všem hlavním měnám, zatímco libra vzrostla. Euro bylo bezcílné při absenci údajů z trhů, zatímco ropa se vznáší nad $ 50.

Foto: JFD Brokers

US inf

US Dolar  navzdory 2-letému maximu inflace
Míra inflace USA vyskočila na nejvyšší úroveň za poslední dva roky, ale dolar včera zůstal utlumený oproti všem hlavním měnám, protože tento nárůst přišel z cen energií. Rozhodnutí OPEC snížit svou produkci zvedlo ceny energií, což stlačilo inflaci za září na výši 1,5%, nejsilnější za dva roky. Míra inflace z potravinářství a nákladů na energie zpomalila na 0,1% meziměsíčně oproti předchozím 0,3% meziměsíčně a byla sažena meziročně níže na 2,2% oproti 2,3% v srpnu. NAHB (National Association of Home Builders) index trhu s bydlením rovněž zpomalil v říjnu na 63 z 65, což signalizuje malý propad v budoucí vývoji na trhu s bydlením v USA Dnes vyjdou další údaje z oblasti bydlení za září a obchodníci je budou sledovat stejně jako proslov člena FOMC Williama a béžovou knihu Fedu.

USD

Euro ovlivněno klidným ekonomickým kalendářem zemí Eurozóny
Absence významných ukazatelů a proslovů v Eurozóně dala v úterý a ve středu ráno jednotné měně bezcílný směr. Euro bylo obchodováno smíšeně, mírně výše oproti US dolaru, švédské koruny a švýcarského franku, zatímco byl zaznamenán nárůst oproti britské libře a novozélandskému dolaru. Obchodníci očekávají, že politická schůzka ECB ve čtvrtek přiblíží směr před otevřením obchodních pozic. Dragho sentiment na zmírňující opatření je velmi důležité pro směr měny, protože toto bude určovat budoucí plány centrální banky.

EUR / USD – technický výhled
Euro včera kleslo zpět pod 1.1000 oproti americkému dolaru a směřuje k silné úrovni podpory 1.0950. Pár EUR / USD se vyvíjí pod sestupným trendem, který se drží posledních pět měsíců.
Technická struktura naznačuje další medvědí pohyb, protože dvojici se nepodařilo překonat úroveň rezistence 1,1050. V případě, že cena sklouzne pod bariéru 1.0950, otevře cestu pro opakovaný test psychologické úrovně 1.0900, která se překrývá s prvním podporou otočných bodů. Na denním grafu se cena dále rozvíjí hluboko pod svým klouzavým průměrem (50-SMA, 100-SMA a 200-SMA), zatímco technické ukazatele se drží v negativním teritoriu. Indikátor RSI se pohybuje v blízkosti úrovně 30, i když bez jasné směrové síly. MACD oscilátor leží pod svou spouštěcí a nulovou linií se silnou dynamikou.

EUR/USD

Libra povzbuzena dvouletým maximem britského indexu spotřebitelských cen

Libra v úterý a ve středu ráno vzrostla vůči měnám G10, když inflace ve Velké Británii vyskočila na 1,0% meziročně z předchozích 0,6% uprostřed obav o Brexit. Nárůst cen pohonných hmot vedl k nejrychlejšímu růstu CPI za téměř dva roky. Dnes byla pozorně sledována britská zaměstnanost. Míra nezaměstnanosti za období tří měsíců do srpna se odhaduje, že zůstane beze změny na úrovni 4,9%, stejně jako průměrná mzda včetně bonusu na 2,3% za stejné období. Počet by se měl zvýšit na 2,6tis za září z 2,4tis v předchozím měsíci.

GBP

GBP / USD – technický výhled
Dvojice GBP / USD narostla z 1.2135 na bariéru rezistence 1.2326 před usazením pod psychologickou úroveň 1.2300, v průběhu asijské seance. Včera byla od září pro dvojici nejsilnější jednodenní rally a vzrostla o více než 0,9%.
Z technického hlediska, v posledních šesti dnech se dvojice usazuje a obchoduje se v konsolidační oblasti mezi psychologickou podporou a 1.2100 a úrovni rezistence 1,2330. Kromě toho se cena obchoduje mírně nad 50-SMA na 4 hodinovém grafu, který potvrzuje býčí postoj. V současné době se cabel pohybuje se v blízkosti regionu 1.2280 a v případě, že budou medvědi dostatečně silní, aby stlačit cenu výš, očekávali bychom rozšíření směrem k silné překážce 1,2500. V případě selhání, by pak byla prolomena bariéra 1.2330 a poté úspěšná penetrace úrovně podpory 1,2100, pak by měla dát podnět k sestupnému pohybu. Poté bude pro dvojici výzvou 1.1978, 31-leté minimum. Oscilátor MACD právě vstoupil do kladného teritoria nicméně se slabou hybností.

GBP/USD

Bank of Canada udržuje sazbu stejnou
Kanadský dolar byl během posledních pár dní vůči US dolaru trochu slabý a zdá se, že USD býci mohli převzít kontrolu před vydáním stanoviska o úrokové sazbě, které dnes vydalo Bank of Canada. Boc sazbu ponechala na 0,50%, protože centrální banka podala zprávu o dopadech stimulačního balíčku vlády. Centrální banka bude také aktualizovat svůj odhad hospodářského růstu ve své čtvrtletní zprávě o měnové politice. Je třeba poznamenat, že Boc v loňském roce snížila svou klíčovou sazbu hned dvakrát, když se vypořádávala s prudkým poklesem světových cen energií.
V prohlášení na začátku tohoto měsíce, senior náměstek guvernéra Bank of Canada Carolyn Wilkins promluvila o pokroku kanadské ekonomiky a o tom, jak centrální banka usiluje o dosažení 2% inflačního cíle. Dodala, že v kanadské ekonomice existují známky naděje jako je ropa, která se nedávno posunula zpět nad $ 50 po zasedání OPECu (Organizace zemí vyvážejících ropu) před několika týdny.

Canada Rates

USD / CAD – technický výhled
Jak můžete vidět na níže uvedeném grafu, páru USD / CAD se nepodařilo prolomit klíčovou úroveň podpory na 1.3000. Navíc byla nalezena dodatečná podpora ze 100-SMA a 200-SMA na týdenním grafu. Kromě toho je třeba poznamenat, že dlouhodobý vzestupný trend, který začal v dubnu 2016, nadále poskytuje s významnou podporou cenové akce. Pokud se tato čísla udrží, naznačilo by to, že obchodníci jsou na páru stále býčí. Proto další úroveň bude sledovat 1.3140 a potom klíčovou úroveň 1,3200. Pokud pár prolomí 1.3035, další podporu by měl naleznout okolo 1.3000. Průlom této úrovně by naznačoval, že by se přinejmenším dočasně hybnost otočila ve prospěch kanadského dolaru, což by si vyžádalo větší tah zpět k 1,2950, 50% retracement.

USD/CAD

Německý DAX 30 – Technický výhled
Německý DAX 30 index je nastaven na to, co by v příštích týdnech mohlo být silným zvratem s MACD a indexem relativní síly (RSI) ukazující  během posledních několika seancí (na 4-hodinovém grafu) býčí pohyb. Kromě toho se index obchoduje nad dlouhodobou klesající trendovou linií, která začala již v dubnu. V denním grafu, jak 100-SMA tak 200 SMA, stejně jako zóna 10177 - 10255, která bude první překážkou pro medvědy, u které očekáváme, že bude v blízké době poskytovat silnou podporu pro býky. Kromě toho, se týdenní 50-SMA mírně pohybuje pod výše uvedenou zónou rovněž připraveno poskytnout významnou podporu pro býky.
V současné době index napadá klíčovou úroveň 10700 a pokud tlak na nákup i nadále vytlačí cenu výše a poruší další úroveň, býci se pravděpodobně zaměří na nové krátkodobé maximum. Technické studie podporují tento názor, protože oba oscilátory, MACD a RSI se pohybují mírně nad jejich polovičními úrovněmi.

DE30Cash

WTI Crude Oil – Technický výhled
WTI Crude Oil
je v krátkodobém horizontu stále optimistický, a to navzdory mírně negativnímu startu do nového dne. Na 4-hodinovém grafu, má WTI i nadále vzor praporu, který je pokračováním vzoru rostoucího trendu od poloviny září. Cena se blíží k vrcholu vzoru a breakout se v dohledné době neočekává. Je zde silné očekávání vzestupného trendu, vzhledem k tomu, že fundamenty obklopující akciový trh USA - Dow a S & P 500 jsou nastaveny na pokles již třetí po sobě jdoucí měsíc.
Komodita našla silnou podporu těsně pod $ 50,00, kde ji spodní hranice vzoru podepřela. Ceně se také nepodařilo uzavřít pod předchozím minimem $ 49,56 a nevypadá to, že by se ji toto podařilo i tento týden. A konečně, cena včera vytvořená novými minimy mírně nad horním okrajem vzoru, což naznačuje, že krátkodobý vzestupný trend je neporušený. Příštím cílem by měla být hladina $ 53,00. Rezistenci lze nalézt na cestě kolem $ 52,00.

WTICrude

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.