Sterling narostl po silném CPI, zatímco Buck se ponořil do deprese po datech o inflaci z USA

17.08.2016 14:04 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Libra se prudce zvedla po CPI v UK, ale BoE se domnívá, že zvýšení přichází ze slabé libry a je dočasné. Společná měna se zatřásla po smíšených ZEW údajích a úterý ukončila výše proti většině měn G10.

Foto: JFD Brokers

Velkým zklamáním byly pro dolar zprávy o inflaci, které jej stačili níže oproti většině hlavních měn. Rozhodující událostí dnešního dne je zveřejnění zápisu FOMC a zpráva o zaměstnanosti ve Velké Británii.

US Dolar se ponořil po slabých datech o inflaci
Velkým zklamáním byly pro dolar zprávy o inflaci, které jej stačili níže oproti většině hlavních měn. Buck ztratil přes 1% oproti libře a téměř 1% vůči švýcarskému franku, jenu a kiwi, nicméně, toto pokrývá většinu ztrát vůči posledním dvou měnám. Roční míra inflace v USA se zvedla o 0,8%, méně než byly prognózy trhu 0,9% a číslo z předchozího měsíce 1%. Na měsíční bázi, spotřebitelské ceny zůstaly v červenci ploché ve srovnání s předchozím nárůstem o 0,2%. Stavební povolení také klesly, ale bydlení začalo výrazně růst, stejně jako průmyslová výroba a využití kapacit. Později v průběhu dne bude zveřejněn zápis FOMC a bude bedlivě sledován investory, protože ekonomové hovoří o zvýšení sazeb a členové FOMC mlčí.

USD

Euro se zatřáslo po smíšených datech
Společná měna se zatřásla po smíšených datech a ukončila úterý výše vůči většině měn G10. ZEW průzkum ukázal, že eurozóna jako celek je optimističtější, než se očekávalo v srpnu a mnohem více než v červenci (4,6 vs. oček. -6.3 předchozích -14.7). Zatímco se současná situace výrazně zlepšila, v Německu prognózy ekonomického sentimentu zaostaly.

EUR / USD – technický výhled
Pár EUR/USD v průběhu včerejška narostl až na 1.1324, mírně ustupuje pod významnou úroveň na 1.1300 během NY relace, ale udržel si na konci dne své zisky. Nicméně, dvojice během asijské relace ustoupila dál a nyní se obchoduje pod klíčovou úrovní na 1.1300. Na druhou stranu, dvojice nachází rezistenci ze 100-SMA, zhruba kolem úrovně 1.1300. Zlom by naznačoval, že se hybnost alespoň dočasně rozhoupe ve prospěch býků, nabízejíc větší tah zpět k oblasti 1.1400. Uvidíme-li zlom výše, další rezistenci nalezne v okolí 1.1430. To by také mohlo být potenciálně delším obratem dlouhodobého trendu, i když v této fázi k tomuto nevidíme žádný důkaz a proto to jen potenciální možnost.

CPI UK dočasně zvedlo slabou libru.
Libra výrazně vzrostl v úterý a ve středu ráno oproti včerejším optimistickým údajům. Analytici se obávají, že Brexit má velký vliv na hlavní ekonomické ukazatelé země, ale naopak, roční míra inflace za červenec vzrostla na 0,6% z předchozích 0,5%, přebíjí 20-měsíční maximum! Domácí měna reagovala pozitivně na zprávy o inflaci a ignorovala měsíční míru inflace, která klesla na 0,1% z 0,2%. Podle Bank of England, nedávný vzestup inflace je jen dočasný a založený na slabé měně. Index maloobchodních cen, jakož i vstupní a výstupní indexy cen výrobců, z nichž všechny předčily očekávání trhu. Zpráva o zaměstnanosti Spojeného království bude zveřejněna později v průběhu dnešního dne a bude na sebe strhávat pozornost.

GBP

GBP / USD – technický výhled
Britská libra brousila výrazně výše vůči US dolaru, ořezávala většinu ztrát z minulého týdne. Pár GBP / USD se zotavil z úrovně 1.3000 tažen především slabým dolarem a setkal se s úrovní 1.3050. V případě, že býci získají větší dynamiku a podaří se jim udržet cenu nad další úrovní, by naznačovalo, že dynamika se rozhoupala ve prospěch býků, podbízejíc větší tah zpět k úrovni 1,3100, silné technické bariéře. MACD se nachází nad svou spouštěcí a signální linií, což potvrzuje nedávnou vzestupnou dynamiku, zatímco stochasticky naznačuje překoupené podmínky, pullback na výstupu indikátoru v krajní oblasti by neměl být vyloučen. Alternativně, vzhledem k tomu, jak agresivní tah byl v průběhu posledního týdne, jsme mohli vidět krátké období retracementu, před pokračováním v pohybu směrem k 1,3100.

EUR / GBP - technický výhled
Pár EUR / GBP se stále obchoduje intradenně v úzkém rozmezí, nedaleko od dvouletého maxima kolem 0.8730, po agresivním rally nad klíčovou úrovní na 0.8630. Přesto se dvojici podařilo dostat na denním grafu níže, dobila tentokrát 0.8630, což naznačuje, že technická korekce je v pozadí stále přítomna. Krátkodobá obraz ve dvojici stále upřednostňuje klesající prodloužení, jako je tomu na 1-hodinovém grafu, ceně se nepodařilo postoupit za 50-SMA. Ve stejné době MACD oscilátor klesl pod oba, spouštěč a nulovou linii, zatímco RSI se pohybuje pod svou střední úrovní favorizujíc medvědy. Proto bychom měli očekávat, že dvojice znovu otestuje oblast 0.8600 před tím, než vykreslí nový tah.

USD / JPY - technická analýza
Americký dolar se dnes ráno obchodoval výše vůči japonskému jenu poté, co našel silnou podporu kolem psychologické úrovně 99.40. Nedávný pullback z druhé úrovně přichází vstříc zápisu FOMC později během dne. Dvojice pár měsíců padala, ale včerejší pullback nyní otevřel posun směrem ke klíčové úrovni podpory na 101.40. Není zde žádný významný stupeň rezistence mezi současnou cenovou úrovní a bariérou 101.40, vzhledem ke skutečnosti, že předchozí kroky byly velmi agresivní. Z výše uvedeného vyplívá, že pokud se kupujícím podaří udržet cenu nad psychologickou hranicí 100.00, bude dalším cílem pro býky úroveň 101,40. Odtamtud, pokud se býkům podaří vyhrát bitvu s medvědy, bychom pak mohli vidět agresivnější posun směrem k úrovni 102.00, což se shoduje s 4-hodinovým 200-SMA.

USD / CAD - Technické indikátory
Kanadský dolar vypadá velmi býčí ve střednědobém horizontu vůči americkému dolaru, když prolomil některé významné úrovně podpory posledních pár týdnů předtím, než také prolomil obě z navrhovaných úrovní, 1.2874 a 1.2830, ukončil den s dobrým ziskem! V návaznosti na včerejší agresivní výprodej, pár USD / CAD  se poněkud odrazil a nyní se obchoduje zpět kolem oblasti 1.2880. Pro tuto chvíli, a po včerejším zisku, bude stát na vedlejší koleji čekajíc na konečnou reakci ceny nad oblastí 1.2800, proto potřebujeme před vstupem na trh další potvrzení pro krátkodobý horizont, zatímco střednědobí obchodníci by měli zůstat v medvědím zaměření, pravděpodobně směrem k 1.2700.

Co dnes sledovat
Zpráva o zaměstnanosti ve Velké Británii a zápis FOMC jsou dvě klíčové události dne. Zpráva o zaměstnanosti se předpokládá, že odhalí mírný nárůst míry nezaměstnanosti na 5% v červnu z 4,9% před měsícem. Mzdy, kromě bonusů, jsou predikovány, že v červnu narostly o 2,3% více než v předchozí čísla o 2,2%, zatímco včetně bonusu si udrží stejné tempo růstu na 2,3%.

UK unemployment

Přesuneme-li se do USA, budou zveřejněny hypoteční schválení MBA a zásoby ropy v týdnu do 12. srpna. V 16:00 GMT bude zkoumán investory zápis FOMC. Fed flirtuje s nárůstem sazby již od počátku roku 2016, obchodníci visí na každém slově politiků centrální banky. Poslední zpráva NFP odhalila silný trh práce, téměř plnou zaměstnanost, což je podmínka předsedkyně Fedu Yellenové k nezbytnému nastavení pro další zvýšení sazeb. Nicméně, průmyslová produktivita signalizovala oslabení oproti očekávanému pokroku při odchodu z recese, což zvyšuje starosti o hospodářský růst země. V noci Austrálie zveřejní svou zprávu o zaměstnanosti za 2.Q. Míra nezaměstnanosti se očekává, že zůstane beze změny na úrovni 5,8% jako v 1. čtvrtletí.

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.