Státní dluhopisy jsou mrtvé, ať žijí dividendové akcie!

05.10.2016 07:05 | wa pe | Diskuze

Po několika letech, kdy cena za státní dluhopisy vytrvale rostla se zdá, že dochází k výrazné korekci. Analytici z Deutsche Bank proto vybrali akcie se stabilní a lákavou výší dividendy, které můžete do svého investičního portfolia zařadit jako náhradu.

Foto: nyphotographic.com

Za poslední desetiletí činil celkový výnos 10letých státních dluhopisů USA 6 %, a skoro tak dorovnal výkonnost indexu S&P 500. Netřeba dodávat, že ve srovnání s moderní historií investování se jedná o jednoznačnou anomálii, která, jak se domnívají analytici Deutsche Bank, se chýlí ke svému konci.

Proto přinesli pět akciových titulů s velkou tržní kapitalizací, které by mohly díky své dividendě být více než slušnou náhradou.

Chevron

Chevron (NYSE:CVX) je dobrá volba pro investory, kteří se poohlížejí po dlouhé pozici v energetickém sektoru. Jedná se o integrovanou společnost těžící, zpracovávající a prodávající ropu a zemní plyn s aktivitami po celém světě. Může se pochlubit slušnou dividendou a dobrou pozicí na trhu se zemním plynem a zkapalněným zemním plynem. Podle některých analytiků čeká Chevron v příštích pěti letech složená roční míra růstu ve výši přes 5 %.

Dobrou perspektivu má Chevron především v oblasti Permian Basin a očekává se, že značné investice do australského zkapalněného zemního plynu se promění v každoroční příjem ve výši 2–3 miliard USD. Celkové kapitálové náklady za roky 2016 až 2018 by měly výrazně poklesnout a společnost podle analytiků vyjde ze současného období nízkých cen ropy v lepší kondici než srovnatelná konkurence.  Produkce ropy Chevron by měla být zisková již od hranice 40 USD za barel.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.