Startup Topíte.cz si podmanil český topenářský trh

12:12 | E V | Diskuze

Českému startupu Topíte.cz, který propojuje tradiční topenářství s moderními technologiemi, narostl za první pololetí obrat o 612 %.

Ilustrativní obrázek
Foto: Topite.cz

Nabývá i personálně, počátkem letošního léta rozšířil svůj moravský montážní tým o desítky ověřených profesionálů a posílil také interní tým, který nyní čítá přes 50 lidí. Firma, ve které se snoubí poctivé řemeslo, nové technologie a obchod v jednom, se do budoucna rozhodla vydat cestou tzv. marketplace – do konce roku chce svou webovou aplikaci otevřít i dalším topenářům, živnostníkům odkudkoli, ne jen ze samotné firmy Topíte.cz. Stane se tak první celostátní topenářskou platformou, která bude sdružovat služby ověřených dodavatelů z celé republiky. 

„Jsme pyšní na to, jak se nám podařilo na trhu stabilizovat. Letošní léto jsme oslavili 500 úspěšně uskutečněných montáží – a přitom je to teprve 16 měsíců od doby, kdy jsme naše služby zpřístupnili online formou webové kalkulačky. Potvrzuje se tak, že digitalizace si plně podmaňuje už i tradiční odvětví, a jsme rádi, že můžeme být průkopníky,“ říká zakladatel a CEO společnosti Daniel Helcl.

  

Lepší webovky i aplikace, od září marketplace

Firma kromě příznivých čísel hlásí také rozšíření služeb a zdokonalení celého procesu cesty k novému vytápění. „Nově nám skvěle funguje chat na stránkách, odpovědi jsme schopni poslat okamžitě třeba i v neděli pozdě večer. Vznikla také poradna, ve které expert zodpovídá všechny dotazy týkající se rozličných tepelných zařízení a klimatizací. Zákazníci si také nově můžou online objednat přesný termín návštěvy nebo telefonickou konzultaci, a to i přes aplikaci WhatsApp, kde mohou probíhat konzultace přes video. Odpadá tak potřeba návštěvy domácnosti, což je v současné situaci s koronavirem pro spoustu lidí vítaný krok,“ říká Helcl.

 

Firma se rozrůstá

V příštím roce má firma v plánu expandovat i do zahraničí s cílem stát se postupně leaderem celého regionu střední Evropy. Do konce letošního roku pak přijde na řadu komplexní softwarové řešení pro instalační týmy a servisní techniky. Topíte.cz se zároveň netají vizí rozšířit spektrum nabízených služeb o další produkty, např. o fotovoltaické panely, které by skvěle zapadaly do aktuální nabídky v oblasti heat & power.

 

Topíte.cz – unikátní mix zkušených tahounů

Výzvy zkombinovat kvalitní řemeslnou práci a moderní digitální technologie se zakladatelé startupu Topíte.cz nezalekli. V jedné firmě se tak setkávají odborníci z topenářské oblasti a zkušení experti z e-commerce, IT, salesu či on-line marketingu. „Podařilo se nám poskládat vedení firmy z ověřených matadorů, kteří získali zkušenosti v úspěšných projektech, jako je Rohlík.cz, Slevomat, Seznam.cz nebo Storyous. Mix takových osobností beru jako naši největší konkurenční výhodu, která posouvá náš projekt daleko před všechnu konkurenci,“ dodává Helcl.

 

Více o Topíte.cz

Topíte.cz je topenářská firma, která jako první v Česku spojila poctivý přístup k tradičnímu řemeslu s moderními technologiemi. V roce 2018 ji založili dva zaběhnutí topenáři Karel Náprstek a Jiří Švéda spolu s Danielem Helclem, který zde dnes působí jako CEO. Už nyní je Topíte.cz největší topenářskou firmou v Česku se specializací na instalace a servis tepelných zdrojů, klimatizací a rekuperací, svým zákazníkům pomáhá také se získáváním dotací na vytápění. Propojením řemesla s moderními digitálními technologiemi zasazuje Topíte.cz topenářství do kontextu 21. století – novým i zkušeným topenářům vrací hrdost na obor, ve kterém působí, a zákazníkům umožňuje objednávat topenářské služby stejně snadno jako nákup s dovozem domů nebo odvoz na letiště.

 

 

Zdroj:Tomáš Gajdošík, HustáKomunikejšn s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Novinky v mobilním bankovnictví Raiffeisenbank

Ilustrativní obrázek

Kaufland svým zaměstnancům poděkuje odměnou ve výši 55 milionů korun

Ilustrativní obrázek

15 tipů na snížení nákladů na energie ve firmách

Ilustrativní obrázek

Home office či remote jsou nekorunovanými králi nejnovějšího průzkumu portálu StartupJobs. Firmy i nadále počítají s náborem

Ilustrativní obrázek

Raiffeisenbank zavádí poskytování exportních úvěrů online

Ilustrativní obrázek

IBM reportoval výsledky za 3Q, největšího růstu zaznamenaly cloudové služby



Čti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX spolu s Evropou míří do červených čísel

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy převážně rostly

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza na začátku obchodního dne ztrácí

Ilustrativní obrázek

V Asii se obchodovalo smíšeně

Ilustrativní obrázek

Americké akcie se nakonec propadly výrazněji do červených čísel

Ilustrativní obrázek

Německá burza otevírá růstem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.