Spuštění soutěže Zlatá koruna 2021

16:16 | E V | Diskuze

Zlatá koruna přináší již od roku 2003 přehled nejlepších finančních produktů, a ani v 19. ročníku tomu nebude jinak.

Ilustrativní obrázek
Foto: Zlatá koruna

Téměř 400členná Finanční akademie opět zodpovědně určí výherce 11 spotřebitelských a 4 podnikatelských kategorií, navíc zvolí i Novinku roku. Své oblíbené produkty však může v soutěži podpořit i široká veřejnost – zapojením se do anket Cena veřejnosti a Cena podnikatelů na www.zlatakoruna.info. Hlasujte a soutěžte o zajímavé ceny!

Rok 2020 byl pro Zlatou korunu rokem plnoletosti. Nebyl to však vstup do dospělosti, jaký mohl kdokoli očekávat. I přes všechny překážky, které tento rok přinesl, ale soutěž splnila svůj účel a pomohla spotřebitelům lépe se orientovat v nepřeberném množství nabízených finančních produktů. Největší odborná porota finančního trhu, Finanční akademie Zlaté koruny, vybrala ze 196 produktů od 70 společností ty nejlepší, kterým udělila Zlatou, Stříbrnou a Bronzovou korunu.

„Rok koronaviru“, jak lze toto období bezesporu nazývat, přispěl k urychlení potřeby digitalizace i podpoře rozvoje inovací. To napomohlo Air Bank k výhře v kategorii Novinka roku. Za její produkt Digitalizace platební karty jí Finanční akademie udělila Zlatou korunu. I samotná soutěž Zlatá koruna zareagovala na novou situaci a také se zapojila do boje proti dopadům pandemie. Ocenění v kategorii Cena za společenskou odpovědnost proto netradičně věnovala projektům, které měly stejný cíl. Vznikly, aby nezištně pomohly. Vítězem se stala pojišťovna Pillow, která vracela svým klientům peníze za neprojeté kilometry.

V pomoci proti dopadům koronakrize jsme ale přispěli ještě dalším, novým projektem. Během pár týdnů po vypuknutí pandemie jsme spustili diskusní webový portál „Peníze v roušce“, kde ve spolupráci s Finanční akademií a odborníky z Ministerstva financí pomáháme veřejnosti řešit jejich finanční problémy. Mám radost, jak se Zlatá koruna za 18 let své existence posunula. Vidím za námi řadu úspěšných projektů i oceněných produktů, z nichž žádný se historicky neukázal jako problematický. Jsem zvědav, jaké nové výzvy nám přinese další ročník soutěže,“ říká Pavel Doležal, zakladatel a ředitel Zlaté koruny.

Vyjádřit podporu svému oblíbenému produktu mohou ale i spotřebitelé hlasováním v Ceně veřejnosti. Pro podnikatelskou veřejnost je tu Cena podnikatelů. Každoročně se veřejného hlasování účastní až 100.000 lidí. Na výběr mají z více než 700 produktů na webu Zlaté koruny. Pokud však chtějí hlasovat pro jiný, nevadí, jednoduše ho lze doplnit. Vybere si proto opravdu každý. Navíc, pokud hlasující odpoví na tipovací otázku, může soutěžit o hodnotné ceny. V loňském roce si výherce vybral jako hlavní cenu voucher na šperk v hodnotě 10 tisíc Kč od společnosti JK Jitka Kudláčková.

V Ceně veřejnosti je možné hlasovat dvakrát. První, nominační, kolo probíhá do 28. února 2021, kdy lze udělit hlas jakémukoliv produktu. Do finálového kola postoupí 20 finančních produktů s největším počtem hlasů. Od 4. března 2021 bude možné hlasovat znovu a vyjádřením svých preferencí některému z produktů finálové dvacítky, zvolit ten nejlepší. Cena podnikatelů je jednokolová a probíhá do 25. dubna 2021. Ve stejný den bude ukončeno i finálové kolo Ceny veřejnosti.

Obě veřejné ankety již několik let ovládají bankovní účty. Současně se ale na trhu profilují další novinky s potenciálem úspěchu. Podaří se někomu příští rok prolomit tento trend? Je to na vás. Zapojte se do hlasování, vyberte svůj oblíbený produkt a rozhodněte o vítězi!

Hlasovat je možné od 28. října 2020 na webových stránkách: http://www.zlatakoruna.info/soutez/2021, kde jsou k dispozici i přesná pravidla hlasování. Zlatá koruna tímto datem hrdě zahájí 19. ročník soutěže finančních produktů a již nyní netrpělivě očekává, kdo bude stát v září reflektorů jako vítěz. Nechme se překvapit!

 

Orientační termíny Zlaté koruny 2021:

28. 10. 2020 Spuštění veřejné ankety Cena veřejnosti (nominační kolo) a Cena podnikatelů

12. 2. 2021 Zahájení soutěže Zlatá koruna 2021 – přihlášky produktů

4. 3. 2021 Zahájení finálového hlasování veřejnosti v kategorii Cena veřejnosti

10. 3. 2021 Uzávěrka přihlášek do soutěže Zlatá koruna 2021

22. 3. 2021 Zahájení hodnocení Finanční akademií

20. 4. 2021 Ukončení hodnocení Finanční akademií

25. 4. 2021 Konec hlasování veřejnosti v kategorii Cena veřejnosti a Cena podnikatelů

3. 5. 2021 Zveřejnění výsledků hlasování veřejnosti v kategorii Cena veřejnosti a Cena podnikatelů

27. 5. 2021 Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Zlatá koruna 2021

28. 5. 2021 Speciální novinová příloha Zlatá koruna 2021

 

 

 

O soutěži Zlatá koruna

Od roku 2003 probíhá pod záštitou ministrů financí ČR a guvernéra ČNB soutěž Zlatá koruna, která každoročně oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu. Letos se konal již 18. ročník.

V letošním roce se soutěže zúčastnilo celkem 196 produktů od 70 finančních společností. Soutěž Zlatá koruna si získala vysoké renomé zejména tím, že produkty hodnotí Finanční akademie složená z téměř 400 odborníků. Ta rozhoduje i o Novince roku. Zlatá koruna také uděluje ve spolupráci s výzkumnou agenturou Behavio Cenu za společenskou odpovědnost.

Soutěž Zlatá koruna byla v roce 2017 rozšířena o novou kategorii FinTech, jejímž cílem je sledování aktuálních trendů na poli digitalizace a inovace finančních služeb. Jednotlivé projekty hodnotí FinTech akademie, která je součástí Finanční akademie.

Hodnocení poroty doplňuje hlasování v Ceně veřejnosti, kdy nejoblíbenější finanční produkty volí veřejnost prostřednictvím webových stránek Zlaté koruny. Od roku 2008 je hlasování rozšířeno o Cenu podnikatelů, kde soutěží nejoblíbenější finanční produkty pro malé a střední podnikatele. V posledním ročníku bylo odevzdáno 80 tisíc hlasů.

Výsledky hodnocení v soutěži Zlatá koruna pomáhají veřejnosti snadněji se orientovat v nabídce finančních produktů, motivují klienty k tomu, aby se více zajímali o vlastnosti jednotlivých produktů a lépe porozuměli nabídkám finančních společností. Další informace a výsledky soutěže Zlatá koruna najdete na www.zlatakoruna.info.

 

 

Partneři soutěže Zlatá koruna

Generální partner a organizátor: pdMEDIA s.r.o.

Partneři: Česká mincovna, Behavio, TOP HOTELS GROUP, Imper, JK Jitka Kudláčková, Adams Barbershop, vinařský dům Dobrá nálada, Tessuto, skupina ČEZ, Attendu, Vysoká škola ekonomie a managementu

Hlavní mediální partneři: Deník, Blesk, E15

Mediální partneři: Peníze.cz, Finmag, Czech & Slovak Leaders Magazine, Fleet, Bankovnictví, Epravo.cz, Kurzy.cz, Česká televize

Odborní partneři: Asociace českých pojišťovacích makléřů, Asociace hypotečních makléřů ČR, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Asociace penzijních společností ČR, Asociace pro kapitálový trh ČŘ, Business & Professional Women ČR, Czech Fintech Associaton, Česká asociace společností finančního poradenství a zprostředkování, European Financial Planning Association ČR, Hospodářská komora ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR

Zdroj:Mgr. Kristýna Schejbalová, Zlatá koruna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS ke zrušení stropů na výši nájemného v Berlíně

Ilustrativní obrázek

Budoucnost nemocnic je v lepším time managementu

Ilustrativní obrázek

Výsledky Goldman Sachs za 1Q převálcovaly očekávání, investiční banka těžila z rušného obchodování

Ilustrativní obrázek

LG představuje svou filosofii společensky odpovědného investování

Ilustrativní obrázek

MONETA varuje před vlnou podvodných mailů

Ilustrativní obrázek

Visa podporuje prodloužení projektu Česko platí kartou, na který nově dosáhnou i veřejné instituceČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Pražská burza otevřela na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 15.4.2021

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 15.4.2021

Ilustrativní obrázek

Čtvrtina Čechů drží úspory na běžném účtu nebo v hotovosti

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.