Spotřeba piva v Německu klesá. Německé pivovary se hojí na trzích mimo Evropskou unii

18:16 | wa pe | Diskuze

Němečtí pivovarníci loni prodali 95,8 milionu hektolitrů piva, což bylo o 0,1 procenta více než v roce 2015. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad.

Foto: quapan

K růstu prodeje přispěl vývoz mimo Evropskou unii a také fotbalové mistrovství světa. Němci naopak vypili nejméně piva za dobu, co se vedou záznamy.

Na německém trhu se loni vypilo 79 milionů hektolitrů piva, což je nejméně za dobu sledování těchto údajů. Ve srovnání s předchozím rokem to představuje pokles o 0,7 procenta. Německý trh má na celkovém odbytu podíl zhruba čtyři pětiny.

Prodej v Evropě stagnoval, činil 9,9 milionu hektolitrů. Prodej do zemí mimo Evropskou unii se ale zvýšil o téměř desetinu na 6,8 milionu hektolitrů. Důležitými vývozními trhy byly pro německé pivovarníky hlavně Čína a Spojené státy.

Největší podíl na celkové produkci, a to 24,5 procenta, měly bavorské pivovary. Na druhém místě skončily pivovary ze Severního Porýní-Vestfálska s podílem 23,3 procenta.

Oficiální údaje statistického úřadu jsou založeny na údajích o platbách daně z piva. Údaje tak nezahrnují pivo bez alkoholu, které není zdaněno, zahrnuje však míchané pivní nápoje. Jejich prodej se loni snížil o 2,1 procenta na 3,9 milionu hektolitrů, což bylo 4,1 procenta celkového prodeje.

Největším německým pivovarem podle objemu produkce byl v loňském roce Krombacher, uvedl odborný časopis Getränke-Inside. Následovaly pivovary Oettinger, Bitburger a Veltins.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

J&T Banka Ranní přehled: 25/06/19

Ilustrativní obrázek

J&T Banka Ranní přehled: 20/06/19

Ilustrativní obrázek

VMware oznamuje finanční výsledky prvního kvartálu fiskálního roku 2020

Ilustrativní obrázek

Rozvojové trhy v zajetí úrokové euforie a obchodních válek

Ilustrativní obrázek

Firemní výsledky pro tento týden: H&R Block, Broadcom

Ilustrativní obrázek

Salesforce přináší hospodářské výsledky za 1QFY2020; tržby i EPS nad odhadyČti více
Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy ve středu oslabovaly

Ilustrativní obrázek

Německý DAX mírně klesá

Ilustrativní obrázek

Zámořské indexy sestoupily z rekordních úrovní

Ilustrativní obrázek

Index DAX na zelené nule

Ilustrativní obrázek

Asijsko - pacifické indexy se v úterý obchodovaly smíšeně

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.