Spor mezi Mobileye a Tesla Motors ohledně bezpečnosti samořízených vozů se vyostřuje

20:37 | wa pe | Diskuze

Na začátku sporu bylo prohlášení představitelů izraelské společnosti Mobileye (MBLY -1 %), že automobilka Tesla Motors (TSLA+1,2 %) si se svým Autopilotem zahrávala s bezpečností cestujících v jejích vozech, a z toho důvodu byla mezi oběma firmami přerušena spolupráce.

Foto: Public Domain

 Tesla poté odpověděla, že za rozchodem obou společností byla ve skutečnosti snaha Mobileye zastavit vývoj vlastního autonomního systému pro automobily Tesla, vyšší ceny a podmínka dalšího užívání hardwaru Mobileye ve vozech elektroautomobilky

V posledním prohlášení Mobileye se dočteme, že „společnost od května 2015 upozorňovala, že Autopilot ve vozech Tesla by měl být spuštěn pouze s rukama řidiče na volantu automobilu, aby se předešlo možné nehodě, přičemž doporučovala také dálší technická omezení tohoto systému.  Mobileye pevně věří v potenciál samořízených vozů snížit počet smrtelných nehod na silnicích, z toho důvodu je nutné zajistit důvěru spotřebitelů i regulačních úřadů. Nehody autonomních systémů řízení v raných fázích vývoje by mohly tuto důvěru ohrozit,“ ke konci roku 2015 však Tesla přesto uvedla na trh Autopilota bez nutnosti řidiče držet ruce na volantu vozidla.

Zdroj:SA, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.