Spolehlivé britské výsledky udrží spokojenost BoE

07:51 | Swissquote Ltd | Diskuze

Britská ekonomika vysílá i přes hlasování o brexitu a zveřejněném sníženém výhledu, který následoval hned po oznámení výsledků referenda, velice dobré signály.

Foto: Martin Pettitt

Během několika posledních týdnů získala Bank of England jasnější pohled na dopad snížení úrokových sazeb a oznámení programu rozšíření nákupu dluhopisů zveřejněném na začátku srpna. Ekonomické výsledky od průmyslového sektoru až po trh s bydlením jsou stále nad očekáváním trhu.

Ceny domů vzrostly celostátně v srpnu meziměsíčně o 0.6%, trh očekával, že se ceny sníží o 0.1%. Markit výrobní PMI se dostal přes hranici 50, což je rozhraní mezi růstem a poklesem, vykázal 53,3 ze 48,2 a nad mediánem výhledu 49. Stejně tak Markit stavební PMI poskočil ze 45,9 na 49,2 a překonal dohodnutých 46,3. Služby a složený PMI vykázaly a 52.9 a 53.6 (proti očekávání 50 a 50,8). A nakonec průmyslová výroba se v červenci zvýšila meziročně z předešlých 1,4% a předpokládaných 1,9% na 2,1%.

Dnes poskytne BoE první hodnocení změny monetární politiky ze srpna. Neočekáváme od BoE přemíru optimismu, protože libra potřebuje zůstat slabá, aby zaručila hladkou transformaci, až se projeví dopady brexitu. Navíc libra několik posledních týdnů posiluje, proti americkému dolaru a japonskému jenu získala přibližně 4%, proti ostatním měnám G10 3%. Nepřekvapilo by nás, kdyby v letošním roce Británie EU neopustila, takže krátkodobě očekáváme další posilování GBP, zvlášť když Fed couvá ze zvýšení sazeb v září.

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.