Společnost Pegas v rámci zpětného odkupu koupila již více jak 428 tis. kusů akcií

09:16 | Redakce W4T | Diskuze

Společnost Pegas v rámci svého programu zpětného odkupu koupila již více jak 428 tis. kusů akcií, což představuje 4,643% podíl na celém základním kapitálu firmy. Pegas je tak již blízko naplnění oznámených podmínek, kdy lze odkoupit 5 % akcií, a to do 14. června 2016.

Foto: Pegas Nonwovens

 

 

 

Otázkou nadále zůstává, jakým způsobem Pegas vlastní akcie využije. Jednou z možností, se kterou i počítáme v naší prognóze, je jejich zrušení a adekvátní snížení základního kapitálu. Předpokládáme, že k tomu dojde během druhé poloviny roku 2016. Druhou variantou je, že akcie budou použity v rámci vypořádání warrantů u manažerského motivačního programu. Takový způsob jejich využití však pokládáme za negativní z pohledu ostatních akcionářů, když de facto 5 % firmy (pokud bude využit maximální možný objem odkupu) připadne do rukou managementu Pegasu, což by se následně odrazilo i na nižším ocenění společnosti.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.