Společnost Nike včera po closing bellu na amerických burzách vydala hospodářské výsledky za Q1 FY19

13:58 | Redakce W4T | Diskuze

Své hospodářské výsledky za první čtvrletí nového fiskálního roku včera zeřejnila společnost Nike. Tržby reportovány na 9,948 mld. USD. Silný růst tržeb především v Číně. Očištěný zisk na akcii na 0,670 USD/akcie, tedy +6,86% rozdíl oproti odhadu. Hrubá obchodní marže však zaostala pod očekáváním o -0,13 %. Akcie Nike v předobchodní fázi odepisují -2,78 %.

Ilustrativní obrázek
Foto: wjarrettc
Výsledky společnosti Nike Inc. (NKE) za 1Q 2019
  1Q 2019 Konsensus 1Q 2019 1Q 2018
Tržby (mld. USD) 9,948 9,935 9,070
Čistý zisk (mil. USD) 1 092 -- 950
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) 0,670 0,627 0,570

 

Společnost Nike, Inc., světoznámý výrobce sportovní konfekce, včera zveřejnila své hospodářské výsledky za první čtvrtletí nového fiskálního roku. Tržby společnosti reportovala na 9,948 mld. USD, což značí mírný rozdíl oproti očekávání (+0,13 %).  Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku se jedná o více jak 9% nárůst. Bavíme-li se přímo o datech za Severní Ameriku, která čítá okolo 42 % prodaného objemu produktů, příjmy narostly v regionu o 6 %, pro čínskou oblast pak byl avizován růst o 24 %.

Čistý zisk i očištěný EPS rostly nad očekávání, když si připsaly rozdíl oproti konsensuálnímu odhadu analytiků +7,12 %, resp. +6,86 %. Nicméně hrubá marže nestačila očekáváním trhu, když se dostala na 44,2 %, tedy výsledek nižší o -0,13 % oproti konsensu. Management Nike odhaduje silnější nárůst hrubé obchodní marže až v druhé polovině roku 2019.

Nike se dlouhodobě snaží přesunout centrum obchodu se svými produkty do firmou vlastněných prodejních míst a vlastního e-shopu, aby měla co nejvíce pod svou přímou kontrolou prezentaci obchodní značky potenciální poptávce. Největšími rivaly jsou na trhu se sportovním oblečením pro firmu Adidas AG a Under Armour Inc., se kterými soupeří především o mladé lidi za pomoci reklamního marketingu.

Pro příští kvartál se očekává dopad kontroverzní reklamy uvedené společností, jejíž tváří se stal Colin Kaepernick, quarterback Národní fotbalové ligy (NFL), který na protest proti policejnímu násilí v USA poklekl při národní hymně. Ke kontroverzitě kampaně přispěl i její doprovodný slogan: “Believe in something. Even if it means sacrificing everything.” Nová kampaň Nike vyvolala jak pozitivní tak taktéž i negativní ohlasy, jejichž někteří zástupci hlásají dokonce bojkot nákupu zboží. Po vyhlášení marketingového tahu se po hodině obchodování akcie společnosti propadly o 3,9 %. Na současných výsledcích by neměl být však znát sebemenší efekt nové reklamní kampaně, neboť její spuštění přišlo až s uzavřením čtvrletí. 

 

NIKE Inc (NKE) včera uzavřela na +0.62 % na 84.79 USD
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 135,7 P/E 34,1
Vývoj za letošní rok (%) +35,6 Očekávané P/E 31,9
52týdenní minimum (USD) 50,4 Prům. cílová cena (USD) 87,1
52týdenní maximum (USD) 86,0 Dividendový výnos (%) 0,9Detailnější informace lze nalézt přímo v oficiálním reportu společnosti zde.


Zdroje: Bloomberg, Nike, Inc., Financial Times, Wall Street Journal

Zdroj:Miloslav Blín, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Nike reportuje výsledky za 3QFY19; tržby na domácím trhu klesaly pod očekávání

Ilustrativní obrázek

Nike v premarketu skokově posiluje, tržby i zisk za druhý kvartál překonaly odhady

Ilustrativní obrázek

Akcie Nike dnes posílily na své absolutní maximum

Ilustrativní obrázek

Nike kupuje izraelskou společnost pro počítačové viděníČti více
Ilustrativní obrázek

Nestlé po zrychlení růstu tržeb potvrdilo výhled pro rok 2019

Ilustrativní obrázek

Společnost Avast vydala výsledek svého hospodaření

Ilustrativní obrázek

Samsung má problémy s novým modelem Galaxy Fold

Ilustrativní obrázek

Ford chce do 3 let představit na čínském trhu 30 nových modelů, 10 z toho mají být elektrovozy

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy ve čtvrtek převážně oslabovaly

Ilustrativní obrázek

Zámoří s mírnou ztrátou

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.