Společnost Daktela vstoupila na Filipíny, největší call centrový trh na světě

16:16 | E V | Diskuze

Česká technologická společnost Daktela, kterou Češi znají především jako dodavatele systému pro call centra Chytré karantény, vstoupila na konci letních prázdnin na filipínský trh.

Ilustrativní obrázek
Foto: Daktela

Tamějším provozovatelům call center chce firma nabídnout své řešení pro virtuální ústředny a kontaktní centra. Filipínská republika je ideální světovou destinací pro outsourcing IT služeb. Odvětví informačních technologií patří na Filipínách k nejdynamičtějšímu a nejrychleji rostoucímu sektoru v zemi a dle odhadů Světové banky tvoří zhruba 11 % tamního letošního HDP[1].

Společnost Daktela je se svým chytrým multikanálovým systémem v současné chvíli jedním z největších poskytovatelů VoIP cloudových infrastruktur v regionu střední a východní Evropy. „Naše řešení využívá přes 800 zákazníků, mezi nimiž jsou ale už i klienti z Vietnamu, Mexika nebo třeba Blízkého východu. Tento systém je unikátní svou strukturou. Pro své uživatele zaznamenává, zpracovává a analyzuje veškerou komunikaci, která v minulosti proběhla. Podporuje řadu modulů jako je rozpoznávání řeči nebo zjišťování zákaznické spokojenosti. Zároveň je vysoce adaptabilní, díky své integrační platformě se dá propojit s externími systémy CRM, eshopovými systémy i autentizačními službami,“ vysvětluje Richard Baar, CEO společnosti Daktela

Po 15 letech existence a působení v Česku a Slovensku se firma rozhodla pro expanzi do zahraničí. Aktuálně nabízí své řešení v Anglii pod hlavičkou dceřiné firmy Daktela UK Ltd., kam vstoupila před dvěma lety a v sousedním Polsku pod hlavičkou Daktela PL, kde působí od konce loŇského roku. Před dvěma měsíci Daktela své obchodní zastoupení rozšířila i na Filipíny. Tento ostrovní stát v jihovýchodní Asii v současné chvíli představuje nejvyhledávanější světovou destinaci pro poskytování outsourcovaných IT služeb pro společnosti z celého světa. V roce 2010 předběhl Indii a byl prohlášen světovou jedničkou v tomto oboru.[2]

Kromě nižších nákladů na pracovní sílu se o tuto pozici zasloužili sami Filipínci, kteří disponují výbornými jazykovými schopnostmi, čímž splňují nároky zahraničních klientů.[3] V roce 2013 v tomto oboru pracovalo 900 000 Filipínců a v roce 2016 odborníci předpokládali vznik dalšího milionu a půl nových pracovních pozic.[4] „Koncentrace kontaktních center je na Filipínách velmi silná. Řada světových společností restrukturalizovala své firmy a postupně přesunula svá call centra právě tam. Poslední verze našeho systému Daktela V6 je skutečně propracovaná, uživatelsky velice nenáročná a umožňuje práci ve 12 světových jazycích. Proto si myslíme, že tento trh má pro nás velký potenciál,“ dodává ke vstupu na nový trh Baar.

Společnost Daktela vyvinula chytrý multikanálový systém pro provozovatele zákaznických linek, který má především zjednodušovat a zefektivňovat práci kontaktních center. Aplikace, do které lze implementovat jakýkoli komunikační kanál včetně sociálních sítí, slouží operátorům jako nástroj, přes který se zákazníkem komunikují a současně zaznamenávají kompletní historii všech interakcí. Operátorům tak poskytuje možnost rychlé orientace v předchozí komunikaci a výrazně zkracuje celkovou dobu nutnou k vyřízení zákaznických požadavků.

 

Daktela

Vyvíjí a provozuje jednu z největších VoIP cloudových infrastruktur v CEE regionu, na kterou se každý den spoléhá více než osm set firemních zákazníků. Sídlo Daktely je v Praze, ovšem své pobočky má již na Slovensku, v Polsku, ve Spojeném Království, v Dubaji a nově také na Filipínách.

 

[1] https://www.philstar.com/business/2015/02/10/1421942/bright-prospects-bpo-industry

[2] https://rappler.com/brandrap/profiles-and-advocacies/bpo-philippines-timeline

[3] https://www.philstar.com/business/2015/02/10/1421942/bright-prospects-bpo-industry

[4] https://www.philstar.com/business/2015/02/10/1421942/bright-prospects-bpo-industry

Zdroj:Martin Šemík, Surikata PR s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Novinky v mobilním bankovnictví Raiffeisenbank

Ilustrativní obrázek

Kaufland svým zaměstnancům poděkuje odměnou ve výši 55 milionů korun

Ilustrativní obrázek

15 tipů na snížení nákladů na energie ve firmách

Ilustrativní obrázek

Home office či remote jsou nekorunovanými králi nejnovějšího průzkumu portálu StartupJobs. Firmy i nadále počítají s náborem

Ilustrativní obrázek

Raiffeisenbank zavádí poskytování exportních úvěrů online

Ilustrativní obrázek

IBM reportoval výsledky za 3Q, největšího růstu zaznamenaly cloudové službyČti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX spolu s Evropou míří do červených čísel

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy převážně rostly

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza na začátku obchodního dne ztrácí

Ilustrativní obrázek

V Asii se obchodovalo smíšeně

Ilustrativní obrázek

Americké akcie se nakonec propadly výrazněji do červených čísel

Ilustrativní obrázek

Německá burza otevírá růstem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.