Špičky volatility GBP

31.05.2016 08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Měsíční volatilita GBP/USD včera vyletěla vzhůru, když všechno překrylo nevyzpytatelné referendum o EU. Očekáváme, že volatilita GBP zůstane vysoká, protože debaty nabývají na intenzitě a rozdíl mezi bookmakery naznačovanou pravděpodobností a celkovými odhady se zvětšuje.

Foto: Public Domain

Překvapivé je, že křivka volatility GBP po hlasování klesne (a míří níž) a srovná se s volatilitou ostatních měn G10. GBP/USD se dál obchoduje nad běžnou cenou proti poptávce, protože tradeři zohledňují riziko poklesu. Bookmakery uváděná průměrná pravděpodobnost hlasování pro odchod z EU klesla před dvěma týdny z 28% na 21%. Průzkumy veřejného mínění naznačují posun stejným směrem, jen méně dramatický. Všechny odhady nyní naznačují 44% pro setrvání v EU (zvýšení proti 43%) proti 41% (pokles ze 44%) pro odchod z EU. Online odhady, které přidávají na nejistotě, uvízly na 45% pro obojí.

 

Komunikace je klíčem k veřejnému mínění

Hlasování zůstává těsné a bez debatování o tématech referenda, pokud by se rozhodovalo pouze na základě současného nepřehledného stavu, se obáváme, že výhled pro kampaň za odchod z EU by nebyla 23. června úspěšná. Ve čtvrteční debatě BBC o „Brexitu“ se zastánce odchodu z EU pan Johnson zarazil u otázky, jestli by brexit znamenal, že lidé budou potřebovat na cesty do Evropy víza a volil odpověď: „Nevím.“ Ten večer zřejmě vyhrála kampaň za setrvání. Obecně lze říci, že šíření paniky strany, která je pro setrvání, poskytla britské veřejnosti přesvědčivější a uspořádanější argumenty. Pokud se blok toužící po odchodu z EU nesemkne a nedomluví se na jasné jednotné komunikační strategii, očekáváme, že Velká Británie v EU zůstane.

 

Swissquote

 

 

 

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.