Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

17.10.2016 11:06 | wa pe | Diskuze

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.

Foto: roger4336

V tom okamžiku však již došlo k útlumu nákupů ze strany těžebních společností, které byly nuceny omezit náklady v důsledku kolapsu cen na komoditních trzích. K tomu se přidalo zpomalení růstu čínské ekonomiky a korunu negativnímu vývoji nasadil prudký pokles ceny ropy. Výsledkem je v Caterpillar již čtvrtý rok klesajících tržeb za sebou a hodnota akcií 25 % pod úrovní z roku 2012. Útlum si vyžádal v posledních čtyřech letech propuštění 20 % zaměstnanců, přesto je však Caterpillar stále největším producentem zařízení ve stavebním a težebním průmyslu na světě a daří se mu navyšovat svůj tržní podíl.

Akcie Caterpilar uzavíraly v pátek na 87.67 dolarech (0.80%).

Zdroj:WSJ
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.