Souhrn obchodování na zámořských trzích. Index S&P 500 vzrostl o 1,1 %. Nikkei 225 si polepšil o vysokých 2,6 %.

09:13 | Redakce W4T | Diskuze

Akciovým burzám se včera dařilo, výjimkou nebyly ani ty americké. Index S&P 500 za podpory všech sektorů vzrostl o 1,1 %.

Foto: Public Domain

Nejvíce se dařilo energetickým a finančním titulům, které posílily o 2,9 %, resp. 2,4 %. O zájmu nakupovat akcie svědčí i zobchodaný objem, který byl o zhruba 12 % vyšší ve srovnání s průměrem za poslední tři měsíce.

Nákupní nálada se přesunula i na asijské trhy, které nezahálely a navázaly na růst v Evropě a USA. Nejvyšších zisků dosahovaly akcie v Japonsku, kde si Nikkei 225 polepšil o vysokých 2,6 %. Téměř 2,5 % si ale připsala i australská burza, k dvouprocentní hranici se přiblížil jihokorejský index.

Klíčovou události dnešního dne je zasedání americké centrální banky. Trhy počítají se 78% pravděpodobností, že Fed dnes zvýší úrokové sazby. Důležité budou doprovodné komentáře Janet Yellen a její postoj k dalšímu zpřísňování měnové politiky. Zejména na tento proslov budou reagovat i trhy.

Taiwanská burza si připsala 1,38%. Nejvýkonnější byly akcie firmy GMI, které posílily o 10% a akcie firmy Accton s 9,97%. 

USD/TWD se dnes obchoduje na úrovni 32,752 (-0,81%) a TWD/CNY na úrovni 0,1967 (+0,25%).

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.