Souboj s trendem prohrajete! Takové varování teď dávají býci medvědům a akcie dál rostou

06:23 | Ne Ro | Diskuze

Vyberte si jiné místo k boji a nebojujte proti rally na americkém akciovém trhu, vzkazují analytici z Citi. Akcie podle nich určitě porostou!

Foto: MartialArtsNomad.com

Býčímu trhu na amerických akciových trzích ještě neodzvonilo, tvrdí analytici Citigroup.

Nedávno dosažená absolutní maxima, vysoká valuace akcií a rostoucí politická nejistota, to všechno jsou signály, které na indexu S&P 500 doslova křičí „prodávejte akcie!“ Doporučení z minulého čtvrtka zní: Odolat nutkání prodat.

S&P po poslední rally vylepšuje zisky, výhled na vyšší dividendy a zpětný odkup akcií činí americký akciový trh atraktivní. Index zaznamenal v minulém měsíci rekordní uzavírací hodnoty, kterými jen podtrhl svou výrazně vyšší výkonnost ve srovnání s akciemi na světových trzích. To popudilo tak zvané hodnotové investory proti americkému akciovému trhu.

 

Myslíte si, že víte o akciích víc než ostatní? Zkuste naši zábavnou vědomostní hru a napište si o svou odměnu.

  

Akciový trh v USA se dlouho tvářil jako nadhodnocený vzhledem k zahraničním trhům, ale přesto ve srovnání s nimi zkrátka odmítá vykázat nižší výkonnost. Býci na amerických akciích ještě nejsou u konce s dechem. Ti z investorů, již aktuálně přemýšlí o tom, že dají od indexu S&P 500 ruce pryč, by měli pochopit, že americký akciový trh se v současnosti vyznačuje charakteristikami, které jsou pro zahraniční investory velmi lákavé. Po nějaké době bude výhodné tuto sázku na tržní momentum opustit, ale prozatím nehodláme proti tomuto trendu bojovat, dodávají analytici z Citi.

V Citi zachovávají pro akcie v USA neutrální investiční doporučení, přestože uznávají, že jeho snížení vypadá lákavě. Mezi důvody lze nalézt solidní zpětný odkup akcií, silné cash flows, slušnou aktivitu M&A a lepší hodnoty ve srovnání s dluhopisy. Citi oceňuje rozvojové trhy ratingem „overweight.“ a ratingem "underweight" evropský akciový trh, mimo Británii. Když přidáme zpětný odkup akcií, pak americké společnosti akcionářům vracejí více peněz než trhy jiné. Zatímco investoři s nákupem akcií nadále váhají, máme sklon upřednostnit trh, v němž společnosti s největší pravděpodobností nebudou dosahovat takové efektivity, jako právě ty americké. A to se nemusí vyplatit, protože trend amerických akcií je silně rostoucí.

Stratégové varují přespříliš netlačit na akciový trh USA, poněvadž tlak na ziskové marže plus nejistota před výsledkem blížících se prezidentských voleb v USA by mohla vyvolat na trhu paniku.

Zdroj:MW, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.