Solidní makrodata táhnou kurz australského dolaru vzhůru

11:26 | wa pe | Diskuze

Australský dolar (AUD) posílil oproti svému americkému protějšku poté, co byla zveřejněna solidní data o zaměstnanosti v Austrálii. Před vysoce očekávaným zasedáním FEDu v polovině prosince pokračuje oslabování amerického dolaru.

Foto: Public Domain

 

Behěm pozdního obchodování na asijských burzách se AUD/USD dostal na své maximum ze 7. prosince a následně došlo k jeho konsolidaci na 0,7294.

Linii podpory pravděpodobně představuje středeční minimum na 0,7168, zatímco resistenci pár nalezne na maximu z 3. prosince na úrovni 0,7365.

Úterní statistiky zaměstnanosti v Austrálii hovoří za listopad o 71 400 nových zaměstnaneckých poměrech, což silně překonává původní odhady, které počítaly s poklesem 10 000 pracovních míst.

Výsledky dokonce překonaly i říjnové statistiky, kdy počet zaměstnaných lidí vzrostl o 56 100 osob.

Míra nezaměstnanosti v Austrálii od července vytrvale klesá. Zatímco v říjnu činila 5,9 %, v listopadu úřady evidovaly 5,8 % lidí bez práce.

Australský statistický úřad v listopadu dále zvýšil své odhady růstu inflace v roce 2016 na 4 % z původních 3,5 % v říjnu.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.