Solární akcie vs. výběr analytiků UBS

20:49 | Ne Ro | Diskuze

Analytik Jon Windham z UBS se domnívá, že v letech 2019 a 2020 výstavba solárních panelů v USA přinese výrazně lepší výkon akciím solárních společností.

Ilustrativní obrázek
Foto: Asian Development Bank

Instalace solárních panelů by podle analytiků z UBS měly příští a přespříští rok zrychlit, a sice z 9,9 GW na 14,7 GW. Poptávka po nich bude jak od spolkových států USA, tak i od jednotlivých korporací, které se začínají snažit zapojovat obnovitelné zdroje do svých portfolií.

Windham doporučuje především solární společnosti, které nabízejí různorodé produkty a nejsou přitom zadluženy. Věří, že se nejlépe povede společnostem First Solar (FSLR) a SolarEdge Technologies (SEDG), které zařazuje v rámci solárního sektoru do top výběru.

Akcie JinkoSolar (JKS) doporučuje pouze více riskujícím investorům. Naopak akcie Hannon Armstrong (HASI) by vybrat pro ty z investorů, kteří chtějí expozici do solárního sektoru a zároveň chtějí mít nějakou větší stabilitu a dividendu.

Společnost SunPower (SPWR) hodnotí Windham na Neutral a Canadian Solar (SCIQ) dokonce s investičním doporučením na Sell.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.