Softwarová společnost eMan úspěšně vstoupila na pražskou burzu, upsala akcie za 46,6 mil. Kč

12:46 | E V | Diskuze

Česká společnost eMan, která se zabývá především vývojem zakázkového softwaru, dnes úspěšně vstoupila na trh START Burzy cenných papírů Praha.

Ilustrativní obrázek
Foto: Výkonný ředitel společnosti eMan Jiří Horyna s generálním ředitelem BCPP u zvonu IPO

Upsala 914 tis. akcií po 51 Kč, celkem tedy za 46,6 mil. Kč. 

Včera ve 12:00 skončil úpis akcií softwarové společnosti eMan. Upsalo se 914 tis. akcií za emisní kurs 51 Kč. Investoři tak za 46,6 mil. Kč získali 46,6% podíl ve společnosti, kterou IPO ocenilo na necelých 100 mil. Kč.

„Velký zájem o naše akcie nás velmi těší. Děkujeme všem investorům za důvěru, kterou do nás vložili, a mohou si být jistí, že ji rozhodně nezklameme,“ uvedl Jiří Horyna, výkonný ředitel eMan.

„Úspěšný vstup společnosti eMan je skvělou zprávou z pohledu diverzifikace titulů obchodovaných na našem trhu. Jedná se o první firmu ze segmentu IT,“ říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

Celkem se za cenu 51 Kč sešly objednávky na 1,9305 mil. akcií, míra alokace tak činí přes 47 %.

Akciím společnosti eMan byl přidělen ticker BAAEMAN. Sekundární obchodování na trhu START začne v pátek 4. 9. a bude probíhat v denních aukcích od 9:00 do 12:30.

 

Zdroj: eMan

Zdroj:Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.