Software602 zavádí paušály na neomezené používání vzdálených elektronických podpisů, vzdálených pečetí a časových razítek

15:15 | E V | Diskuze

Vzdálené elektronické podepisování a pečetění

Ilustrativní obrázek
Foto: Software602

Časová razítka, ověřování a uchovávání dokumentů pro firmy i veřejné instituce v České republice začíná být mnohem jednodušší než dříve. Software602 jako jediný kvalifikovaný poskytovatel služeb vytvářejících důvěru v ČR zavádí měsíční paušály za neomezené využívání eIDAS služeb pro vytváření kvalifikovaných elektronických pečetí a podpisů na dálku, kvalifikovaných elektronických časových razítek i ověřování a uchovávání elektronicky podepsaných dokumentů.

„Dosud jsme nabízeli elektronické pečetění a časová razítka za extra poplatek, kdy si klient musel nakoupit balíček s určitým počtem pečetí či razítek, nebo platit za každý dokument zvlášť. To ale pro klienty nebylo zrovna přívětivé a už vůbec ne zjednodušením, o což nám jde. Nyní už nabízíme neomezené využívání těchto služeb v rámci našeho komplexního řešení za měsíční paušál podle velikosti instituce,“ říká Martin Vondrouš, expert společnosti Software602 pro zavádění nových technologií.

Software602 je na základě povolení Ministerstva vnitra jediným poskytovatelem služby pro vytváření kvalifikovaných elektronických podpisů na dálku SecuSign a SecuSeal pro vytváření kvalifikovaných elektronických pečetí na dálku na českém trhu. Žádná jiná společnost nemůže v ČR poskytovat obě tato řešení současně.

„V rámci řešení eIDAS služeb nyní nabízíme tři různé měsíční paušály pro firmy či úřady o velikosti do 50, 250 a nad 250 zaměstnanců. Nabídka zahrnuje komplexní správu podpisových a pečetících certifikátů včetně kvalifikovaných služeb ověřování a uchovávání,“ říká Martin Vondrouš. Zákazník přitom nemusí investovat do vlastního hardware, vše je dostupné vzdáleně v HSM modulech zabezpečených v datacentru TIER III. „Pro podepisování či pečetění není nutný token ani čipová karta, ty nahrazuje virtuální token,“ dodává Vondrouš. Řešení lze provozovat i soubežně, tedy i s již pořízenými kvalifikovanými hardwarovými prostředky. Za legislativní správnost dat pak nese Software602 plnou odpovědnost a to po jejich kompletní životní cyklus.

Podrobnosti o službě včetně ceníků naleznete na adrese www.podepisujis602.cz. 

 

O společnosti Software602

Software602, a.s. je českou společností, která se od roku 1991 zabývá vývojem software. Původně se specializovala na kancelářský software, stojí za legendárním textovým editorem T602. Později se zaměřila na projekty v oblasti digitalizace státní správy, kde je součástí týmů u projektů Czech POINT a Datových schránek. Získané znalosti přetavila do platforem na řešení digitalizace formulářů pro Portály a Paperless agendy a řešení digitalizace dokumentů, podpisů a jejich archivaci s dlouhodobým právním účinkem napříč členskými státy EU. Společnost je evropským kvalifikovaným poskytovatelem služeb vytvářejících důvěru podle Nařízení eIDAS. Číslo 602 v názvu společnosti je odkazem na pořadové číslo základní organizace Svazarmu, která jako první začala šířit textový editor T602. Více na www.linkedin.com/company/software602/.

Zdroj:Jan Potůček, TAKTIQ COMMUNICATIONS
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články


Čti více
Ilustrativní obrázek

Saúdská Arábie a Rusko dnes budou jednat ohledně snížení těžby ropy

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k bouřlivému vývoji na ropném trhu

Ilustrativní obrázek

Čína začala nakupovat ropu do státních hmotných rezerv; cílem objem ekvivalentní 90denním dovozům

Ilustrativní obrázek

Ceny ropy se dostaly na svá sedmnáctiletá minima

Ilustrativní obrázek

Rusko volá po nové dohodě na omezení těžby ropy na širší platformě než jen OPEC

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.