Software od IBM funguje na jakémkoli cloudu s Red Hat

16:16 | E V | Diskuze

IBM transformovalo svůj software tak, aby byl cloudově nativní a fungoval na jakémkoli cloudu s Red Hat

Ilustrativní obrázek
Foto: eWeek

-          Softwarové produkty IBM jsou nyní k dispozici pro veřejné a privátní cloudy jako tzv. „cloud native“ produkty

-          Podnikům nyní stačí vybudovat kritické aplikace jedenkrát a lze je provozovat na všech předních veřejných i privátních cloudech

-          Společnosti jako Sprint, Associated Bank, Primerica, Ilmarinen and Fiducia a GAD IT AG využívají technologie IBM a Red Hatu, aby transformovaly své podnikání v prostředí cloud computingu

 

 

Společnost IBM oznámila, že transformovala své softwarové portfolio tak, aby bylo k dispozici jako „cloud native“, a optimalizovala jej pro provoz na platformě Red Hat OpenShift. Podniky nyní mohou vybudovat kritické aplikace pouze jednou a rozhodnout se, zda-li je budou provozovat na veřejných cloudech, včetně konkurenčních jako je AWS, Microsoft Azure, Google Cloud Platform, Alibaba a samozřejmě na IBM Cloudu nebo v privátním cloudu.

 

Nové funkce budou dodávány jako předintegrovaná řešení nazývaná IBM Cloud Paks. IBM certifikovaný a kontejnerizovaný software poskytne společný operační model a společnou sadu služeb – včetně správy identit, zabezpečení, monitorování a logování – a také vylepšený monitoring a ovládání napříč cloudy různých poskytovatelů prostřednictvím sjednoceného a intuitivního uživatelského rozhraní.

 

IBM dnes také oznámilo:

-          Red Hat OpenShift na IBM Cloud: Flexibilní, plně spravovaná služba OpenShift na veřejném cloudu IBM, nasaditelná obrazně řečeno na jedno kliknutí s automatickou elasticitou, škálovatelností a kontrolou dodržováním nastavených pravidel a zabezpečením, která podnikům pomůže modernizovat a migrovat na hybridní cloudovou infrastrukturu.

 

-          Red Hat OpenShift na IBM Z a LinuxONE: IBM přinese Red Hat OpenShift do svých podnikových systémů, IBM Z a LinuxONE, které mají dohromady denně na starost více než 30 miliard transakcí po celém světě.  IBM již podporuje OpenShift ve svých Power Systems a Storage.

 

-          Konzultační a technologické služby pro Red Hat: Nové služby IBM poskytované největším týmem konzultantů s certifikací Red Hat na světě a s více než 80 000 odborníky na cloudové aplikace klientům pomůžou poradit, přesunout, vybudovat a spravovat svou aplikační a technologickou infrastrukturu v cloudových prostředích.

 

Oznámené softwarové novinky a služby, které zahrnují více jako 100 produktů z celého softwarového portfolia optimalizovaného pro Red Hat OpenShift, budou dodávány na hybridní multicloudové platformě IBM. Je postavena na open-source technologiích, včetně Red Hat OpenShift, nejkomplexnější podnikové Kubernetes platformě na trhu, a Red Hat Enterprise Linux, přední světové podnikové Linux platformě. Díky tomu si klienti mohou vybrat nejlepší architekturu a přístup k řešení požadavků nejkritičtějších aplikací, dat a dalších systémů, které jsou nezbytné pro podnikání.

 

„IBM odděluje svůj software od implementace do konkrétního datového centra, aby podnítila a motivovala klienty v přesouvání podnikové aplikační a technologické infrastruktury do cloudu. To dále posílí vedoucí postavení IBM v oblasti hybridního cloudu, s obchodní příležitostí větší než 1 bilion dolarů,“ řekl Arvind Krishna, senior vice president IBM pro cloudový a kognitivní software. „Poskytujeme nezbytné nástroje, které podniky potřebují, aby se vydaly na svou několikaletou cestu do cloudu, na společných, otevřených standardech, které mohou dosáhnout napříč různými cloudovými technologiemi, napříč aplikacemi a napříč výrobci včetně Red Hatu.“

„Red Hat otevírá inovace s technologiemi založených na Linuxu, včetně kontejnerů a Kubernetes, které se staly základními stavebními kameny hybridních cloudových prostředí,“ řekl Jim Whitehurst, president a CEO Red Hat. „Takový základ otevřeného hybridního cloudu umožňuje realizovat vizi provozovat jakékoli aplikace kdykoli a kdekoli. V kombinaci se silnými odbornými znalostmi IBM a podporou rozsáhlého ekosystému vášnivých vývojářů a partnerů mohou zákazníci vytvářet moderní aplikace s technologiemi dle svého výběru a flexibilitou v nasazení v nejlepším prostředí pro provozování aplikací – ať už je to v privátním, veřejném nebo v rámci několika veřejných cloudů.“

Software IBM pro podporu kritických aplikací ať jsou umístěny kdekoli
Cloud Paks poskytují plnou softwarovou podporu a pomáhají zajistit celé řešení od provozu na konkrétním hardwaru až po aplikační úroveň, tak aby pomohly klientům rychle migrovat, integrovat a modernizovat kritické aplikace v jakémkoli cloudu. Lze je snadno nasadit, dodávat jako balíčky šité na míru konkrétním zákaznickým scénářům a budou prodávány prostřednictvím cloud modelu „jako služba“. Cena bude odvozena od celkové spotřeby a rozsahu využívaných služeb.

Prvních pět IBM Cloud Paks je dostupných již dnes a zahrnují:

·         Cloud Pak for Data zjednoduší a zautomatizuje proces získávání informací a jejich vizualizaci ze svých dat a poskytne otevřenou a rozšiřitelnou architekturu pro využití dat a jejich analýzu prostředky umělé inteligence, a to až o 500 procent rychleji.

·         Cloud Pak for Applications podnikům pomůže modernizovat, budovat, nasazovat a provozovat aplikace. Zákazníkům IBM pomůže v oblasti finančních technologií zkrátil dobu vývoje až o 84 procent.

·         Cloud Pak for Integration pomůže integrovat aplikace, data, cloudové služby a APIs.  Je navržen tak, aby snížil náklady na integraci o 33 procent.

·         Cloud Pak for Automation pomůže transformovat obchodní procesy, podpořit proces rozhodování a aplikovat procesy pro podporu provozu aplikací. Klient z oblasti bankovnictví by byl takto schopen snížil manuální procesy až o 80 procent.

·         Cloud Pak for Multicloud Management poskytne možnost vizualizovat provoz různých aplikací v různých cloudových prostředích, tzv. multicloudovou „viditelnost“, správu a automatizaci. Je navržen tak, aby pomohl klientům snížit provozní náklady na podporu rozsáhlých cloudově nativních prostředí až o 75 procent.

 

Klienti budují budoucnost s IBM a Red Hat
Podniky napříč odvětvími si mohou nasazením hybridní multicloudové platformy IBM a softwaru IBM s podporou Red Hat OpenShift dopomoct k transformaci svých organizací směrem k otevřenosti a ke zvýšení jejich konkurenční výhody.

Společnost Sprint využila IBM Cloud Pak for Data, který jí pomohl lépe porozumět a připravit se na nadcházející síťové technologie, jako je 5G.

„Použili jsme IBM Cloud Pak for Data, abychom využili výhod Watson Studio a Machine Learning,“ řekla Michele Gehl, viceprezidentka pro OSS Applications & Operations ve společnosti Sprint. „S touto platformou založenou na kontejnerech jsme schopni rychle vytvářet strategické modely k získání informací o problémech našich klientů z různých datových sad a odpovídajícím způsobem reagovali.” Gehl řekla, že nový Cloud Pak for Data Systém se zdá být skvělým způsobem, jak rychle přidat prostředky umělé inteligence (AI) do existující infrastruktury.

 

Zdroj:Marek Němec, WS Czech
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

CertiCon vyvíjí moderní technologie využitelné pro boj s infekčními onemocněními

Ilustrativní obrázek

Výzkum Dell Technologies: podniky a organizace, které užívají k ochraně dat řešení více než jednoho dodavatele, jsou přibližně dvakrát zranitelnější

Ilustrativní obrázek

Cisco představuje cloudovou bezpečnostní platformu

Ilustrativní obrázek

Tradiční značky ze segmentu kabelových a bezdrátových poskytovatelů již dohání v oblíbenosti u zákazníků velké technologické a digitální firmy

Ilustrativní obrázek

Společnosti Hyundai a Kia vyvinuly jako první na světě síťově propojené řízení převodovky

Ilustrativní obrázek

Accenture Technology Vision 2020Čti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS ke zdražování benzínu a nafty

Ilustrativní obrázek

OPEC+ je blízko dohody o prodloužení snížené těžby ropy, píše Bloomberg

Ilustrativní obrázek

Sucho a česká ekonomika

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vysoké ceně zlata

Ilustrativní obrázek

Ceny paliv se odrážejí ode dna. Zdražuje ropa a ústup koronaviru oživuje poptávku

Ilustrativní obrázek

NAD VĚCÍ: Krize může být příležitost, investoři se probouzí

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.