Société Générale radí kupovat akcie společnosti Daimler

08.04.2016 09:24 | fa ra | Diskuze

Akcie Daimler patří mezi nejvíce preferované tituly SG v rámci evropského automobilového sektoru. Ocenění odvětví je nyní nejatraktivnější za posledních několik let navzdory tomu, že ziskovost se vyvíjí velmi příznivě. 22. dubna oznámí Daimler výsledky hospodaření za první čtvrtletí letošního roku, které by mohly být opět velmi solidní díky silnému růstu počtu prodaných vozů Mercedes-Benz.

Foto: Public Domain

Krátkodobou cílovou cenu pro akcie Daimler stanovujeme na 70 EUR za kus, stop loss pokyn na 52 EUR. Evropský automobilový sektor je letos druhým nejméně úspěšným odvětvím, když od začátku roku odepsal přibližně 18 % (nejhorší je bankovní index s poklesem o 25 %, hlavní tržní indexy klesly asi o 10 %). Na základě hlavních ukazatelů je tak ocenění automobilek nejatraktivnější za posledních několik let, jak ukazuje např. velký diskont sektoru vůči tržnímu indexu Stoxx 600 na základě očekávaného P/E v grafu níže vlevo.

Ziskovost automobilového sektoru se přitom vyvíjí velmi příznivě; zisky v odvětví se v poslední recesi sice prudce propadly, brzy se ale vrátily na předchozí úrovně a v poslední době na rozdíl od celého západoevropského trhu vytváří nová historická maxima (viz graf níže vpravo). Stratégové Société Générale nedávno zlepšili svůj výhled pro akcie automobilek a ve svém modelovém portfoliu doporučují sektor nadvážit. Vedle atraktivního ocenění zmiňují mezi důvody také možnost těžit z očekávaného oživení ekonomického růstu v eurozóně.

Jedním z důvodů optimismu SG ohledně udržení vysokých zisků je i rozšíření produktové řady vozů Mercedes. Do roku 2020 plánuje firma představit 11 zcela nových typů a celkem by tak počet modelů měl stoupnout ze současných 30 na 40. Za zmínku stojí i fakt, že výborná ziskovost se promítla i do odměn akcionářům. Dividenda ze zisku loňského roku 3,25 EUR na akcii byla nejvyšší v historii společnosti Daimler (od 7. dubna se již akcie obchodují bez práva na tuto dividendu). Dividendu ze zisku roku 2016 čeká SG ve výši 3,50 EUR na akcii (dividendový výnos 5,8 %). Graf níže vpravo ukazuje, že dividendový výnos akcií Daimler je výrazně nadprůměrný jak v kontextu automobilového sektoru, tak celého západoevropského akciového trhu.

Krátkodobé doporučení KB: Krátkodobou cílovou cenu pro akcie Daimler stanovujeme na 70 EUR. Investiční horizont stanovujeme na tři měsíce a stop loss pokyn na 52 EUR. Potenciální zisk z našeho doporučení tak je oproti poslední ceně akcií Daimler 17,6 %, potenciální ztráta 12,6 %.

Hlavními riziky proti našemu doporučení je nečekané zhoršení výsledků hospodaření, nepříznivý vývoj měnových kurzů (zejména posílení eura vůči dolaru nebo oslabení čínského renminbi) a výrazný pokles světových akciových trhů.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.