SocGen: Nakupujte euro proti GBP a JPY. Pozor na výprodej dluhopisů

10:01 | Miloš Kotek | Diskuze

Spekulace na růst na měnovém páru EUR/GBP je stále ve hře a tak není důvodu, proč bychom tento přístup měli opouštět. Možnost, že nějaké prohlášení ECB přehluší vládní zprávy z Velké Británie je malá a tak rizikový profil zůstává pro spekulaci na růst měnového páru EUR/GBP pozitivní.

Foto: Web4Trader

 

Očekáváme, že pokles na měnovém páru GBP/USD se bude zastavovat, zvlášť po dramatickém propadu, ale naše pozice na oslabování libry zůstává beze změny.

Měnový pár EUR/JPY se bude pohybovat pravděpodobně pomaleji, než USD/JPY, což by bylo pozitivní, ale existuje zde větší prostor pro růst. Růst dolaru by se měl v určitém bodě zastavit v důsledku obav FEDu z jeho přílišného posilování. Obchodně vážený index dolaru je skoro z 50 % tvořen měnami CNY, CAD a MXN a všechny tyto měny vůči dolaru oslabují a budou oslabovat ještě více, pokud se Donaldu Trumpovi podaří stoupat v průzkumech veřejného mínění. Oproti tomu euro ještě není tak silně oslabeno.

Známky stabilizace na měnovém páru EUR/JPY se projevily v testování úrovně 112, což je fibonacciho úroveň 61,8 % z obchodního rozpětí v letech 2012 až 2014. Na denním grafu pár testoval dvou letý klesající kanál s podporou na úrovni 109,50. Poté nastalo zotavení. Denní indikátor RSI vyznačuje pozitivní divergenci, což naznačuje odraz a korekci.

Měnový pár by měl zamířit výš směrem ke klesající trendové čáře začínající na únorové úrovni 116,40/90 což odpovídá fibonacciho úrovni 76,4 % z června. Dokonce se dá očekávat růst až horní hranici zmíněného kanálu na úrovni 121,50/122,50 s prozatímním cílem na úrovni červnového maxima 118,50.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.