Snížení poplatkůza transakci až o 80 %, estonský Hashflare v problémech a Bitcoin opět nad hranicí 8000 dolarů

11:53 | Redakce W4T | Diskuze

Nejúspěšnější anonymní kryptoměna Monero úspěšně otestovala tzv. Bulletproof protokol, společnost Hashflare krátkodobě pozastavuje všechny svoje kontrakty na těžbu Bitcoinu, Švýcarsko chce kryptoměnovým společnostem zjednodušit přístup ke klasickým bankám a Bitcoin opět nad hranicí 8000 dolarů. Ani v červenci nebyla o horké novinky na poli kryptoměn nouze.

Ilustrativní obrázek
Foto: BTC Keychain

Po červnovém propadu na roční minimum se Bitcoinu podařilo vystoupat nad hranici 8000 dolarů, přičemž celkový objem trhu se vrátil na hodnotu 280 miliard dolarů. Nálada na trhu byla počátkem července pesimistická a názor, že cena Bitcoinu opět klesne až k hodnotě kolem 4000 dolarů, byl poměrně rozšířený. Spekulanti na pokles Bitcoinu však od půlky července zažili krušné časy, protože Bitcoin vystoupal během července o více než 30 %, přičemž nerostl jen vůči dolaru, ale i vůči ostatním kryptoměnám.

„K červencovému oživení důvěry v Bitcoin přispěly zejména dva faktory. Prvním faktorem jsou velké pokroky ve vývoji a aplikaci technologie Lightning Network, díky které by Bitcoin v budoucnu mohl zpracovávat prakticky neomezené množství transakcí. Druhým faktorem je probíhající řízení u U.S. Securities and Exchange Commission týkající se povolení k provozování prvního kryptoměnového ETF fondu VanEckSolidXBitcoin Trust. V případě, že komise fond schválí, bude ETF fond nakupovat Bitcoin a následně emitovat investorům podílové listy. Investoři tak získají možnost investovat do Bitcoinu bez komplikací s jeho fyzickým držením. Největší optimisté očekávají, že v případě kladného rozhodnutí dojde k podobnému růstu jako v závěru minulého roku,“ vysvětluje Andrej Štaňko, spoluzakladatelKryptofondu.

Snížení poplatků za transakci až o 80 %

Kryptoměna Monero, nejúspěšnější anonymní kryptoměna na světě, úspěšně absolvovala první test tzv. Bulletproof protokolu. Tato technologická novinka, na jejíž implementaci se začalo pracovat v prosinci 2017, je schopna snížit poplatek za transakci až o 80 %. V současné době je Bulletproof protokol aktivní pouze na testovací síti, pokud však další dva testy dopadnou dobře a dojde k implementaci, získá Monero obrovskou technologickou výhodu nejen nad svou konkurencí v oblasti anonymních měn, ale i nad měnami Ethereum a Bitcoin, které se obě potýkají se značnými problémy s transakčními poplatky.

Problémy Hashflare odrazují investory

Společnost Hashflare oznámila, že díky dlouhodobé nerentabilnosti těžby krátkodobě pozastavuje všechny svoje kontrakty na těžbu Bitcoinu. Hashflare, sídlící v Estonsku, poskytuje službu známou jako cloudmining. V rámci této služby si uživatel pronajímá pouze výpočetní výkon a o všechny aspekty těžby se stará firma. Na tento obchodní model je v těžařské komunitě nahlíženo velice skepticky, neboť se pod ním skrývá řada podvodných projektů, jejichž jediným cílem je vybrané peníze použít na nákuphardwarua následně se vypařit. „V případě, že chce člověk zprostředkovaně vydělávat na těžbě kryptoměn, není pronájem hashrate nejlepším řešením. Zájemcům bych navrhl řešení, které není tolik spojené s rizikem podvodu, jako např. dluhopisy,“říká Petr Hotovec, analytik Kryptofondu.

Zpráva o pozastavení kontraktůvyvolala velmi negativní reakce investorů, kteří mají obavy, že o své peníze definitivně přijdou.„Snížení rentability těžby Bitcoinu není dáno pouze sníženou cenou, ale především příchodem nového těžebního hardwaru a rostoucí konkurencí,“dodává Jiří Karpják, analytik Kryptofondu. 

Švýcarsko chce kryptoměnovým společnostem zjednodušit přístup ke klasickým bankám

Jedním z největších problémů současného kryptoměnového odvětví je obtížný přístup k bankovním službám pro provozovatele kryptoměnových burz a společnosti zabývající se vývojem kryptoměn. Banky těmto společnostem často omezují možnost založit si bankovní účet, protože se jednak obávají možného praní špinavých peněz a zároveň vnímají kryptoměny jako silnou konkurenci. Tento problém znepokojil švýcarskou vládu, která přislíbila, že do konce roku zajistí, aby kryptoměnové společnosti měly stejný přístup k bankovním službám jako ostatní společnosti z ostatních odvětví.

Zdroj:Comfort Finance Group CFG
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Cena Bitcoinu na úrovni 72 000 dolarů? Možná se dočkáme dříve, než si myslíte

Ilustrativní obrázek

Kryptomeny: Bitcoin ako bezpečný prístav v časoch neistoty?

Ilustrativní obrázek

Hackeři z jedné z největších kryptoburz ukradli bitcoiny za 40 milionů dolarů

Ilustrativní obrázek

Kryptozima je u konce, bitcoin je do roku 2020 na nových maximech

Ilustrativní obrázek

Banky a krypto by měly spolupracovat říká Simplecoin

Ilustrativní obrázek

Průzkum: čeští mileniálové už méně důvěřují kryptoměnámČti více
Ilustrativní obrázek

Vznikla nová koalice pro realizaci velkých IT projektů v českém zdravotnictví

Ilustrativní obrázek

Wall Street oslabuje

Ilustrativní obrázek

Wirecard se spojila s indickými státními společnostmi na vývoj multifunkčních karet

Ilustrativní obrázek

Asijsko-Pacifickým regionem se nadále prolínají tenze mezi USA a Čínou

Ilustrativní obrázek

Wall Street končí v zeleném teritoriu

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.