SNB mírně intervenuje, aby oslabila CHF

08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Výsledky zveřejněné minulý týden ukazují, že švýcarské celkové vklady na viděnou rostou z 490,9 miliard v týdnu končícím 22. dubna na 491,2 miliard minulý týden. Obáváme se, že přibývají doklady o tom, že SNB intervenuje, aby dál oslabila domácí měnu.

Foto: Public Domain

Také si myslíme, že převládá snaha o této intervenci neinformovat, aby se banka vyhnula nepříznivé reakci finančních trhů. Od konce ledna 2015 celkové vklady dramaticky vzrostly - o více než 50 miliard CHF - a rozšiřování by mělo pokračovat.

SNB pečlivě kontroluje všechny komentáře i zásahy ECB, které mohou vyústit v další posilování CHF. Zatím monetární politika ECB nepotvrdila schopnost přinést potřebné výsledky. Draghi před dvěma týdny oznámil, že evropská „inflace by se měla před odrazem propadnout ještě níž“. Švýcarská měna od té chvíle posiluje i kvůli postavení bezpečné měny, globálním nejistotám, především přetrvávajícím nízkým cenám komodit a vysokým geopolitickým rizikům, jako je Brexit. Obavy z rozpadu Evropské unie tlačí EUR/CHF níž a nutí SNB intervenovat, i když jen mírně, do FX trhů.

EUR/CHF během několika posledních měsíců mírně stoupl. V poslední době pár konečně vymazal silnou oblast rezistence na 1,100 a odráží se zpátky, což potvrzuje převládající prodejní tlaky. Náš pohled zůstává medvědí, ale zůstáváme opatrní vůči překvapivým krokům SNB. Nemyslíme si, že je možný nový peg, ale Švýcarsko může být nuceno využít kvantitativní uvolňování proti deflačním tlakům a na ochranu měny proti posilování. Zatím je to velmi nepravděpodobné, ale EUR/CHF kolem 1,05 by přiměl SNB předejít většímu pohybu dolů.

 

Swissquote

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.