Slovenský developer CRESCO REAL ESTATE modernizuje v Praze další budovu

16:16 | E V | Diskuze

Největší slovenský rezidenční developer CRESCO REAL ESTATE začal v Praze obnovovat další, v pořadí již druhou administrativní budovu.

Ilustrativní obrázek
Foto: Aspen.PR

Po bývalé centrále výrobce svítidel TESLA v Holešovicích začal investor ve stejné lokalitě revitalizovat dvacetiletou budovu Metropolitan.

„Administrativní budova Metropolitan již neodpovídala současným požadavkům na moderní a energeticky nenáročné kancelářské prostory. Naším cílem je budovu nejen modernizovat, ale především ji zpříjemnit našim stávajícím i budoucím nájemníkům. Realizace projektu přinese zvýšení úspory energií, dispoziční změny, zlepšení pracovního i klientského komfortu. Věříme, že po dokončení rekonstrukce, které je naplánováno na jaro 2020, bude budova Metropolitan schopna konkurovat i novostavbám nejen v Holešovicích,“ prozrazuje Jan Krnáč, výkonný ředitel CRESCO REAL ESTATE.

V budově se sedmi nadzemními podlažími s celkovou pronajímatelnou plochou 4 500 m2 a dvěma podzemními podlažími je aktuálně pronajatých již přes 80 % kanceláří. Cílem modernizace, která je naplánována pro zachování bezproblémového provozu do několika fází, je kromě dispozičních změn a energetických úspor, zejména celkové zkvalitnění pracovního prostředí.

Developer jako první spustil rekonstrukci sociálních zařízení v celé budově a výměnu chladicí jednotky za úspornější s lepšími technologickými parametry. Ve druhé etapě proběhne modernizace přízemí budovy včetně moderní recepce, jehož návrh připravilo pražské architektonické studio SOA architekti. Novým vstupním portálem získá interiér vstupní recepce a lobby reprezentativní charakter pro neformální setkání s klienty i obchodními partnery.

„Náš návrh tyto prostory propojuje, zjednodušuje a aplikací moderních povrchů i celkově zkvalitňuje,“ prozrazuje o redesignu vstupních prostor architekt Ondřej Laciga z ateliéru SOA architekti a dodává: „Společnost CRESCO REAL ESTATE nás překvapila pozitivním přístupem k odvážnému návrhu a následnou důvěrou k práci architekta.“

 

V rámci renesance cyklistiky v Praze má projekt u vjezdu do podzemních garáží novou kolárnu se zázemím a sprchou. Parkování kol bude dostupné přímo z ulice bez nutnosti překonávat schody. Rekonstrukcí projdou i dvě podlaží podzemních garáží s kapacitou 100 parkovacích míst. Kromě výměny svítidel za úspornější LED osvětlení přibydou v garážích i nabíjecí stanice pro elektromobily a elektrokola.

V létě tohoto roku spustil slovenský developer CRESCO REAL ESTATE v Praze přeměnu i bývalé centrály výrobce svítidel Tesla na moderní kancelářské prostory v industriálním stylu. Projekt UNIQ Tesla vrátí život klasické budově a přispěje k povznesení jedné z rychle se rozvíjejících pražských čtvrtí Holešovice.

Budova se sedmi nadzemními a jedním podzemním podlažím přinese 11 tisíc čtverečních metrů celkové podlahové plochy. Projekt UNIQ Tesla přinese inspirativní pracovní prostředí pro moderní profesionály, které podpoří jejich spokojenost a kreativitu. Originální firemní prostředí v živé lokalitě je jedním z efektivních způsobů přilákání talentovaných mladých lidí. Autorem návrhu je renomovaný ateliér Bogle Architects, který stojí i za architekturou dalších projektů CRESCO REAL ESTATE - jako například bratislavské butikový administrativní budovy UNIQ Staroměstská i prémiového bytového domu UNIQ Majakovského v české metropoli.

 

 

 

O CRESCO REAL ESTATE

Od svého vzniku v roce 1992 realizovala slovenská společnost CRESCO REAL ESTATE na Slovensku řadu úspěšných developerských projektů a stala se významnou a respektovanou společností, která je podepsaná pod některými odvážnými investicemi. Týdeníkem TREND byla vyhlášena za největšího rezidenčního developera na Slovensku. Jejím největším projektem je nová čtvrť Slunečnice v Bratislavě. Dalšími projekty developera jsou například bratislavská administrativní butiková budova UNIQ Staroměstská nebo prémiový bytový dům UNIQ Majakovského a III veže. Ač je většina projektů lokalizovaná v Bratislavě, společnost postupně rozšiřuje svoje aktivity i do dalších oblastí na Slovensku a do zahraničí. V České republice je prvním projektem rekonstrukce budovy UNIQ Tesla a druhým modernizace budovy Metropolitan. Společnost klade důraz na estetickou hodnotu budovy, na její logické zasazení do prostředí, praktickou funkčnost prostor a okolí, přičemž dbá na bezpečnost. Neoddělitelnou součástí realizace každého projektu je splnění vysokých požadavků na technologické zhotovení. Více na http://www.cresco.cz.

Zdroj:Petr Jarkovský, ASPEN.PR s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články


Čti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se drží nuly, SAP a Covestro zvýšily celoroční výhled

Ilustrativní obrázek

Asijský trh převážně v zeleném

Ilustrativní obrázek

Německá burza zahajuje mírným růstem

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifickým indexům se převážně dařilo, v Číně akcie klesaly

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.