Skupina GLS posiluje evropskou přepravní síť

14:41 | E V | Diskuze

Skupina GLS v letošním roce investovala 150 milionů EUR do rozšíření kapacity své celoevropské sítě.

Ilustrativní obrázek
Foto: gls

Bylo otevřeno přes 20 nových přepravních uzlů a kapacity stávajících dep se rozšířily o polovinu. V České republice přepravce zprovoznil tři nová regionální depa a navýšil kapacity ve zbývajících 22 depech. Důvodem je očekávaný nárůst objemu přepravovaných balíků v celé Evropě až o 40 % během hlavní sezóny.

Neustále se snažíme rozšiřovat kapacity naší celoevropské sítě a zároveň klást důraz na udržitelný rozvoj,” vysvětluje Martin Seidenberg, generální ředitel skupiny GLS. „Tento rok jasně ukázal, jak důležitou roli hraje GLS při zásobování obyvatel. Naše investice vnímáme jako významný pilíř pro rozvoj mezinárodní balíkové přepravy do budoucna.”

V roce 2020 skupina GLS otevřela přes dvacet nových přepravních uzlů napříč Evropou a rozšířila kapacity stávajících dep až o 50 %. K největším úspěšně zrealizovaným projektům patří investice do evropských třídících center v Essenu, Barceloně, Budapešti nebo Poznani. V České republice byla otevřena nová depa v Moravských Budějovicích, Plzni a Kadani a až o 50 % se navýšily kapacity těch stávajících. V současnosti jich přepravce provozuje v ČR celkem 25. Součástí investice GLS v Česku je také zprovoznění nového regionálního třídícího uzlu pro Prahu a střední Čechy nebo nákup dalších 50 speciálních výměnných nástaveb pro noční hlavní linky se zabudovanou mezipodlahou pro ochranu malých a křehkých balíků.

Pro hlavní sezónu skupina GLS vyškolila více než 2 500 nových kurýrů a zaměstnanců dep a zapojila dalších více než 6 500 doručovacích dodávek. „Naším cílem je bezproblémově a tradičně ve vysoké kvalitě zvládnout v celé mezinárodní síti zvýšené objemy před letošními Vánoci a opět doručit všechny dárky včas,” říká Martin Seidenberg a dodává: „Rovněž jsme pokročili v digitalizaci naší logistiky, mj. novými ručními skenery, které zjednodušují proces doručení balíků.”

Pro mezinárodní e-commerce nabízí GLS zákazníkům, kteří své online aktivity zaměřili na různé země, nekomplikovanou přeshraniční službu zpětné přepravy vratek. Mezinárodní službou ShopReturnService, která je v současné době k dispozici již ve 13 zemích, zdůrazňuje GLS své celoevropské zaměření.

Hlavní sezónu letos doprovázejí i preventivní opatření zaměřená na bezpečnost zákazníků, zaměstnanců i partnerů v souvislosti s pandemií koronaviru. Od začátku pandemie již bylo investováno několik milionů EUR do vybavení přepravních uzlů i vhodných ochranných prostředků, jako jsou roušky a dezinfekční prostředky.

Zdroj:Mgr. Markéta Kabuďová, allmedia4u.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Siemens reportoval předběžné výsledky za 1Q nad očekávání

Ilustrativní obrázek

ČSOB Bohatství největším fondem na českém trhu

Ilustrativní obrázek

United Airlines zveřejňují tržby a očištěný zisk na akcii lehce pod očekáváním a dlouhodobý výhled

Ilustrativní obrázek

Moderní kancelářské budovy jsou zelené a nabité technologiemi

Ilustrativní obrázek

Rodičům dětí do šesti let začne MONETA finančně přispívat na hlídání a školky

Ilustrativní obrázek

6 trendů, které budou formovat svět produktového managementu v roce 2021Čti více
Ilustrativní obrázek

Apple: Optimismus analytiků roste před blížícím se reportem výsledků

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření klesá

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie ztrácely, lockdown v Hongkongu

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření roste

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie převážně rostly, Čína uvalila sankce na USA

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v mírných ziscích

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.