Skupina Bohemia Sekt vybuduje zpracovnu hroznů v Mikulově za 150 milionů korun

11:22 | fa ra | Diskuze

Skupina Bohemia Sekt vybuduje středisko na zpracování hroznů ve své firmě Víno Mikulov v Mikulově na Břeclavsku. Velká investiční akce za 150 až 180 milionů korun bude rozložená do tří let, tedy až do roku 2019.

Ilustrační foto
Foto: W4T

Práce by měly začít letos, řekl ČTK ředitel největšího výrobce sektů a vín v České republice Ondřej Beránek.

Skupina dlouhodobě investuje desítky milionů ročně, letos se bude blížit 100 milionům korun. V příštích letech počítá ještě s vyšší částkou.

Desítky milionů korun dal letos podnik do rozšíření a nákupu vlastních vinic, jichž má teď 520 hektarů. Letos vysadil 40 hektarů nových vinic a k tomu získal na přelomu loňského a letošního roku 21 hektarů už plodných vinic. Do roku 2023 je chce rozšířit alespoň na 700 hektarů.

Druhou největší letošní investicí po vinicích byl nákup a instalace sedmi velkokapacitních kvasných tanků na výrobu sektů ve Starém Plzenci. Každý má objem 150.000 litrů, takže se celková kvasná kapacita zvýšila o více než desetinu. "Na určitou dobu by nás to mělo zbavit starosti s nedostatkem kvasné kapacity pro výrobu sektů," uvedl Beránek.

Prostor v tankové hale byl dlouhodobě připravený, pouze se odkryla střecha a nové tanky umístil do haly jeřáb. "Běží poslední technologické úpravy, testování a osazování čerpadly a během tohoto měsíce už by se měly napouštět vínem," dodal Beránek.

Podnik letos pociťuje nejvyšší zájem o šumivá vína za poslední léta. "Sekt je barometrem spotřebitelské nálady. Ekonomice se daří, což je znát i na maloobchodních tržbách, růstu spotřebitelské důvěry, ale také na prodeji sektů," řekl Beránek. Už od ledna musela firma zavést částečně dvousměnný provoz, což dříve nebylo. A odpolední směny pokračují i ve druhém pololetí, dodal Beránek.

Skupina Bohemia Sekt očekává letos o několik procent vyšší prodej než loni, kdy uplatnila na trhu 28,5 milionu lahví sektů, šumivých nápojů, tichých vín a lihovin. Prodeje za prvních deset měsíců rostou, ale celkové odhady podle Beránka ztěžuje fakt, že za poslední dva měsíce prodá skupina 30 procent celoroční produkce.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Do Česka se dováží ze zahraničí výrazně více vína, než čeští vinaři vyvezou

Ilustrativní obrázek

Francouzské úřady odhalily rozsáhlý podvod v obchodu s vínem

Ilustrační foto

Letošní produkce vína v Evropské unii bude zřejmě nejnižší za 36 let

Ilustrační foto

Francouzi nechávají zrát víno desítky metrů pod hladinou moře

Ilustrační foto

Českým producentům vína nadále kraluje skupina Bohemia sekt

Výběr českých a moravských vín zamířil do ČínyČti více
Ilustrativní obrázek

Komentář KB k výsledkům: Avast opět potěšil svým růstem

Ilustrativní obrázek

Společnost SAP vydala výsledek svého hospodaření za 3Q FY 2018

Ilustrativní obrázek

Komentář KB k výsledkům: CME velmi překvapilo silným růstem marží

Ilustrativní obrázek

CEO společnosti Constellation Brands bude odstupovat ze své role

Ilustrativní obrázek

Rozdíl mezi cenami nafty a benzínu se ztenčil na 23 haléřů

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické akciové indexy spíše v červeném

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.