Akviziční cíle Applu: Adobe, Box, GoPro, možná i Tesla

10:50 | V Z | Diskuze

Technologický gigant Apple v roce 2016 uvede na trh velmi očekávaný telefon iPhone 7. Odborníci předpokládají, že tento model nabídne významné změny designu. V krátkodobém horizontu bude výkonnost společnost ovlivněna především pokračujícím růstem prodejů modelu iPhone 6s.

Foto: Public Domain

Společnost Apple disponuje 200 miliardami v hotovosti, uvedl analytik FBR Capital Daniel Ives a dodal, že firma by mohla použít tyto prostředky k významné akvizici, protože šéf Applu Cook má podle Ivese v současnosti ideální podmínky k podniknutí těch kroků. Uvedl to server Market Watch. 

 

Analytik uvádí následující možné akvizice Applu v roce 2016:

Adobe

Akvizice Adobe Systems by mohla Applu pomoci proniknout do firemního segmentu, který v současnosti generuje pouze asi 10 % tržeb společnosti s nakousnutým jablkem v logu. Apple se razantně snaží zvýšit svůj podíl ve firemním sektoru prostřednictvím iPadu Pro a nedávno uzavřených partnerství. 

„Adobe by poskytla dobrou šanci pro vstup do korporátního sektoru. Získání kontroly nad dominantní kreativní platformou by podpořilo prodeje hardwaru Apple (Mac, iPad, iPhone) v tomto důležitém uživatelském segmentu,” uvedl Ives.

Dodal, že cloudové aplikace Adobe Document Cloud a Marketing Cloud pomáhají firmám vydělávat na digitálním marketingu, širokém rozšíření mobilních zařízení a internetu věcí ( IoT).

 

Box

Společnost Box by rovněž mohla Applu pomoci se vstupem do firemního sektoru.

„Box  by Applu nabídl přístup do segmentu ukládání firemních data a umožnil rozšíření produktového portfolia (hardware/ukládání) i do oblasti firemního cloudu. Spolu se stávajícím partnerstvím s IBM by akvizice Boxu umožnila Applu expandovat se spotřebitelskou platformou iCloud i na firemní trh,” napsal Ives.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.