Seznam.cz se zaměří na nakupování zboží i služeb

17:29 | mos ja | Diskuze

Seznam.cz se příští rok v rámci svého vyhledávače zaměří na nakupování zboží i služeb.

Foto: Seznam.cz

Uživatelům bude například nabízet ceny vyhledávaných produktů, doprovodné služby nebo návody k použití. Ještě do konce roku nabídne vyhledávání receptů na vaření. Novinářům to řekl nový ředitel vyhledávače Tomáš Pergler.

Již v současnosti Seznam vedle prostých výsledků vyhledávání zobrazuje v některých oblastech více strukturované výsledky. Týká se to například fotbalu, hokeje a dalších sportů, ale i zvířat, počasí nebo přehledu politiků.

Seznamu na trhu vyhledávání konkuruje zejména nadnárodní Google. Česko je přitom jednou z mála zemí, kde má Google silného lokálního protivníka. Podle Perglera Seznam těží zejména z dobré znalosti lokálního prostředí a českých uživatelů.

V posledních letech výrazně roste vyhledávání na mobilech. V současnosti je každý čtvrtý dotaz zadaný do vyhledávače z mobilního telefonu. Seznam v současnosti testuje funkci, která by prostřednictvím jednoho kliknutí uživateli zobrazila předměty zájmu v jeho bezprostředním okolí. Může jít o zajímavá místa, restaurace, dopravní spojení nebo třeba bankomat.

Reklama na vyhledávání prostřednictvím systému Sklik má stále největší podíl na téměř čtyřmiliardových tržbách Seznamu.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.