Šest životních postojů, které vedou k opravdovému bohatství

07:50 | Ne Ro | Diskuze

Aby mohl člověk vydělávat více peněz, vyplatí se v prvé řadě změnit svůj postoj jak k nim, tak i k životu obecně. Níže neuvádíme o nic méně, než šest užitečných rad, vedoucích k opravdovému bohatství.

Foto: Public Domain

I když člověk vyrůstal s málem, přesto mohl vyrůstat v naprostém nadbytku.

Každý z nás se během života setká nejen s úspěchy, ale i s neúspěchy. Klíčovým přitom je, jaký postoj zaujme v momentě, kdy se setká právě s nějakým tím neúspěchem. Níže je uvedeno šest rad znamenajících de facto zásadní změnu postoje k životu. Ba co víc, mohou člověka přivést nejen k většímu počtu vydělaných peněz, ale také nemalým dílem přispět k pocitu naplnění z vykonané práce.

1. Začínejte vždy u sebe, nikoli u svého bankovního konta

Dokud si sebe sama málo ceníte a vaše vlastní hodnota je nastavena nízko, stejně tak nízko bude zákonitě i vaše hodnota na trhu. Když si neceníte sebe sama, kdo jiný vás ocení? Musíte pochopit, že i vy můžete něčím smysluplným přispět. A to dokonce i v případě, že jste zatím nepřišli na to, čím konkrétně.

2. Přijměte odpovědnost

Pokud vás něco štve anebo představuje pro vás výzvu, pak je jen na vás, abyste to vyřešili. Možná že budete potřebovat pomoct. Možná že budete potřebovat absolvovat nějaký výcvik či školení. Možná že budete na své cestě potřebovat něčí podporu; není ale vaším úkolem řídit celou loď. Nic z ničeho najednou nevznikne. Asi nevyhrajete v loterii. Možná nebudete mít extra štěstí. Existují vlastně jen dvě věci, které mohou změnit váš život: Buďto do vašeho života přijde něco z vnějšku, čili výhra v loterii, nečekané dědictví či náhlý zásadní obrat konstelace atp. Anebo zásadní změna vašeho života vyjde přímo z vás. Výhodou posledního zmiňovaného je ostatně i to, že se s tím pojí větší chuť, větší zapálení, větší verva a odhodlání.

3. Přidejte tolik hodnoty, že vám za ni zkrátka budou muset zaplatit

Nemůžete vydělat peníze, pokud nemáte nic, co byste prodali. Je zkrátka nezbytné, abyste měli něco, co byste mohli prodat. Co můžete nabídnout právě vy? Co prodáte? Zaprvé, nejdůležitější je, že prodáváte část sebe sama. Prodáváte vaši schopnost sloužit druhým. Prodáváte svůj charakter, svou schopnost nabídnou něco hodnotného zbytku světa. A když říkám prodáváte, rozhodně tím nemyslím, že se zaprodáváte.  Vaším úkolem je jen přesvědčit okolní svět o tom, že máte čím přispět. Umíte tvrdě pracovat, umíte se postarat, umíte věci vyřešit. Pokud si myslíte, že to neumíte, pak nemůžete dál růst. Nemůžete investovat. Nemůžete budovat. Musíte ve svém nitru objevit právě tu sílu, která je schopna měnit věci okolo vás. Jakmile jednou v sobě tuto sílu najdete, v tom momentě máte co nabídnout.

Pokud jste podnikatelem: Máte výrobek, program či službu, kterou můžete zbytku světa nabídnout? Jak dobré je vaše nabídka této věci zbytku světa? Jsou vaše zprávy o ní přiléhavé? Je váš marketing prvotřídní? Jsou vaše distribuce, kapacity i zákaznické služby všechny na světové úrovni? Pokud ne, zaměřte se právě na ně. Jejich vylepšení vám přinese víc peněz.

Pokud jste zaměstnancem: Znovu se začněte rozhlížet kolem sebe. Znovu se začněte zajímat o společnost, v níž pracujete. Váš pracovní přínos by se neměl omezovat výhradně na vyřešení úkolů, které zrovna leží na vašem pracovním stole, či na  to, co vám váš nadřízený poslal emailem. Je zapotřebí, abyste se odpoutal od vašeho pracovního mailu či stolu a místo toho začal přemýšlet, čím byste právě vy mohl skutečně přispět a jak byste mohl vytvořit něco hodnotnějšího. To je konec konců zásadní otázka, kterou byste si měl položit každý den.

Zdroj:scs, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Proč neinvestuji do kryptoměn?

Ilustrativní obrázek

ČSOB: Klidnou letní dovolenou většina podnikatelů nezná

Ilustrativní obrázek

Můj partner utrácí dvakrát víc než já, říkají Češi

Ilustrativní obrázek

Mezinárodní měnový fond nabádá Německo, aby navýšilo své veřejné investice

Ilustrativní obrázek

Počet zahájených sporů u finančního arbitra loni klesl o třetinu

Ilustrativní obrázek

Budoucí rozpočet EU by se měl zaměřit na investice a bezpečnost, říká premiér BabišČti více
Ilustrativní obrázek

Pražská burza zasažena výprodeji akcií ve světě

Ilustrativní obrázek

Americké akciové futures hluboko v záporu, kontrakt na Nasdaq 100 -2,23 %

Ilustrativní obrázek

USA: Započatá výstavba a počet nově vydaných stavebních povolení

Ilustrativní obrázek

Best Buy nepřesvědčil investory ani silnými čísly a zlepšeným výhledem, akcie v premarketu padají

Ilustrativní obrázek

Více než polovina Čechů používá sociální sítě

Ilustrativní obrázek

Společnost L Brands představila výsledky za 3Q v souladu s očekáváním a snížila dividendu

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.