Šest nejočekávanějších zářijových rozhodnutí Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv USA. Je vhodné dotčené akcie koupit ?

14:01 | Ne Ro | Diskuze

Nově vyvinutá léčiva farmaceutických a biotechnologických společností se obecně musejí podrobit zdlouhavému procesu klinického testování dříve, než jim je udělen souhlas pro vypuštění na trh.

Foto: NIAID

 

S tím je spojena celá řada rizik, zvláště pokud dané léčivo testovací fází úspěšně neprojde a tudíž nedostane patřičné úřední povolení. Akcie takové společnosti pak často padají ke dnu. Naopak, pokud léčivo testovací fázi zdárně přestojí a úřední souhlas obdrží, může to představovat pro danou společnost, která ho vyvinula, masivní pohyb vzhůru. Akcie doslova poletí. Stručně řečeno, existence těchto společností mnohdy v případě USA stojí a padá na rozhodnutí Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv USA (FDA) v návaznosti na výsledky klinických testů.

Analytici z Wall St. shromáždili několik významných rozhodnutí FDA, která se v souvislosti se střední a pokročilou fází klinického testování očekávají v průběhu září a u daných společností doplnili obchodní pásmo a cílovou cenu. I tak je třeba podotknout, že neexistuje žádná záruka, že níže uvedená data zůstanou beze změn, jelikož jsou ovlivňována mnohými faktory vnitřního i vnějšího rázu. Mnohé ze změn sice mohou mít ve výsledku pozitivní dopad, jiné mohou pro dotčenou společnost představovat katastrofu. Při svém rozhodování a délce jeho trvání se FDA řídí prioritou, která je danému léčivu pro schválení přisouzena. Přednostně pak řeší ta z nich, která vykazují slibný potenciál stran významnějšího posunu v léčbě, prevenci či diagnostice určité choroby.

Achillion Pharmaceuticals

V polovině srpna, farmaceutická společnost Achillion Pharmaceuticals Inc. (NASDAQ: ACHN) oznámila předběžné výsledky pokračující fáze 2a klinického testování, v rámci něhož se vyhodnocují orální kombinace obsahující odalasvir, AL-335 a simeprevir, které byly akceptovány pro prezentaci na EASL - odborná konference Americké hepatologické asociace v Paříži. Studie je prováděna společně s Alios BioPharma, součástí Janssen Pharmaceutical Companies of Johnson & Johnson (NYSE: JNJ). Data budou představena v pátek, 23. září. Fáze 2a má za cíl prokázat bezpečnost, farmakokinetiku a účinnost dubletů a tripletů sestávajících z odalasviru a AL-335 s/bez simepreviru, a to v léčbě pacientů infikovaných genotypem 1 viru hepatitidy C (HCV) pro léčbu v trvání do osmi týdnů. Úterní uzavírací cena akcií společnosti Achillion byla 8,36 USD. Analytici Wall Street očekávají cílovou cenu 9,71 USD a obchodní pásmo za období 52 týdnů od 5,57 USD do 10,95 USD. Úterní uzavírací cena akcií společnosti Johnson & Johnson byla 119,75 USD. Analytici Wall Street očekávají cílovou cenu 126,72 USD na akcii a obchodní pásmo za období 52 týdnů: 89,90 USD - 126,07 USD.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.