Šest doporučení analytiků pro akcie z biotechnologií a biomedicíny s růstovým potenciálem 50 – 150 %

28.09.2016 05:55 | V Z | Diskuze
Foto: NIAID

Biotechnologický a farmaceutický průmysl vstoupil do nejistého období. Před americkými prezidentskými volbami se množí obvinění firem z tohoto oboru týkající se cenové kontroly a umělého vyhánění cen směrem vzhůru. Hodnocení firem přitom rapidně poklesly již před rokem 2016. Investoři si přesto stále uvědomují, že lék na rakovinu či na vzácnou a doposud neléčitelnou nemoc má doslova cenu zlata.

Velká část zvyšování ratingů probíhá v oblasti biotechnologií, bioléčby a rostoucích farmaceutických společností. Někteří analytici předpovídají až závratný růst ve výši 50 – 150 %, či dokonce ještě více.

Nabízíme Vám výběr šesti doporučovaných titulů ze sektoru biotechnologií a bioléčby, u nichž analytici zvýšili rating a předpokládají masivní růstový potenciál.

Achillion Pharmaceuticals

Makléřská a investiční společnost Wedbush Securities udělila farmaceutické firmě Achillion Pharmaceuticals v pátek 23. září úvodní rating Outperform a stanovila cílovou cenu ve výši 13 dolarů za kus. Od té doby se objevily další pozitivní zprávy týkající se Achillionu. 

 

Puma Biotechnology

Credit Suisse udělila akciím firmy Puma Biotechnology 22. září rating Outperform. Především však zvýšila cílovou cenu akcií této biotechnologické společnosti na 111 dolarů za kus z předchozích 54 dolarů. Vyšší cílová cena vychází ze zvýšeného očekávání týkajícího se léku Neratinib. Credit Suisse ve své zprávě uvádí:

Vnímáme odsouhlasení dohody o mlčenlivosti týkající se neratinibu ze strany amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) jako klíčový faktor snižující riziko, dále podpořený prohlášením vedení firmy, že FDA neshledala po šedesáti dnech revize léčiv žádné problémy. … Očekáváme, že standardní desetiměsíční revize léčiva skončí úspěšně v červenci 2017 (Puma Biotechnology nepožádala o přednostní řízení).

Akcie Puma Biotech minulou středu uzavřely o 4,3 % výše na hodnotě 67,97 dolarů za kus a ve čtvrtek po oznámení ratingu Credit Suisse vzrostly o dalších 4,8 % na 71,25 dolarů. Týdenní obchodování zakončily na hodnotě 68,08 dolarů za kus. Rozpětí ceny v uplynulých 52 týdnech přitom sahá od 19,74 dolarů po 94,93 dolarů za akcii. Konsensuální cílová cena činí 86,00 dolarů za akcii. Ještě v letech 2014 a 2015 přitom hodnota akcií Puma Biotech přesahovala 200 dolarů za kus.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.