Sešitům odzvonilo. Studenti potřebují hlavně internet

14:14 | E V | Diskuze

Příprava seminárních prací, vyhledávání informací, přihlašování na zkoušky, sestavování rozvrhu, videopřednášky nebo sledování videí a hraní her.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

To je jen zlomek každodenních činností, ke kterým studenti internet využívají. Pokud ale nemají rychlý internet doma, jsou odkázáni na sdílené veřejné připojení, které je často pomalé a nestabilní. Případně musí využívat drahá mobilní data.

Studenti se už v dnešní době bez kvalitního připojení k internetu neobejdou. Pokud mohou rychlý internet využívat doma, mají vyhráno. Nemusí do noci sedět ve studovně nebo knihovně a vše zvládnou v pohodlí svého pokoje. „Pokud tuto možnost nemají, jsou odkázáni na školní nebo další veřejná připojení, která ale obvykle sdílí více uživatelů, objem dat je omezen, připojení může být pomalé a nestabilní," říká Jakub Jánský za internetového poskytovatele AIM. Provést pak jednoduchý úkon, jako přihlášení na zkoušku, se může ukázat jako nereálné. Pokud se ve stejný čas snaží přihlásit více studentů, je skoro jisté, že internet spadne a přihlášení neproběhne úspěšně.

Internet je pro studenty bezpochyby nutností. A to nejen pro sledování videopřednášek nebo stahování studijních materiálů. K životu studentů neodmyslitelně patří zábava, která se odehrává na síti. Ať je to sledování videí, hraní her nebo propojení s přáteli na sociálních sítích.

Ve studentských bytech také často chybí televize. Jednoduchou variantou, při aktuálním přechodu na DVB-T2, je využití internetové televize. Ta nabízí nejen desítky tematických stanic, ale také výhody jako je nahrávání pořadů, zpětné přehrávání nebo databáze filmů a seriálů. IPTV televizi si tak mohou pustit na chytré televizi, ale i notebooku, telefonu nebo tabletu.

Poskytovatelé internetu nabízí studentům řadu možností. Od měsíčního internetu za 200 korun po smlouvu bez závazků, kdy studenti, kteří například po roce mění své bydlení, mohou internet jednoduše vypovědět. Při dalším stěhování tak nemusí řešit problémy s anténou. 

Zdroj:Lucie Vurbsová, AIM
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Zpráva Cisco o stavu a vývoji internetu

Ilustrativní obrázek

Avast a koláčky třetích stran

Ilustrativní obrázek

Marketing strachu. Senioři jsou trvale vystaveni dezinformacím

Ilustrativní obrázek

Obliba nákupů přes internet nepřetržitě roste

Ilustrativní obrázek

Českému venkovu chybí vysokorychlostní internet

Ilustrativní obrázek

K internetu se přes telefon připojuje přes 80 % lidí, jejich zabezpečení ale většina zanedbáváČti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vysokému zájmu o zlato

Ilustrativní obrázek

Ozvěny trhu: Dolar vítězí, viru navzdory

Ilustrativní obrázek

Článek BHS k vývoji zlata

Ilustrativní obrázek

Vývoj hodnoty drahých kovů

Ilustrativní obrázek

OPEC+ se podle očekávaní dohodl na prodloužení snížené těžby ropy

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS ke zdražování benzínu a nafty

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.