Šéfa Avastu zklamalo dosavadní obchodování s akciemi společnosti

20:41 | Redakce W4T | Diskuze

Šéf Avastu Vincent Steckler uvedl, že je pro něj dosavadní vývoj ceny akcií Avastu zklamáním, když i úpis proběhl na nejnižší hranici za 250 pencí a v současnosti se cena akcií pohybuje kolem 220 pencí (na pražské burze to je kolem 66 CZK).

Ilustrativní obrázek
Foto: Avast.com

Dále uvádí, že jeho cílem není tolik sledovat cenu akcií, jako spíše se starat o finanční výsledky, jejichž hodnotu investoři ještě ocení. Dávají mu za pravdu i přední světové investiční banky, jako je Barclays, Credit Suisse či Morgan Stanley. Jejich analytici se shodují na tom, že hodnota akcií Avastu poroste v následujících měsících až k hranici 300 pencí. Americká banka Jefferies dokonce odhaduje, že se tržní hodnota Avastu v příštích třech až čtyřech letech zdvojnásobí. I v rámci Komerční banky věříme v růstový potenciál akcií Avastu, když naše cílová cena pro příštích 12 měsíců je 342 pencí. Důvodů pro růst je hned několik. Například synergie z nedávných akvizic společností AVG či Piriform, kde společnost získala novou uživatelskou základnu, která doposud nevyužívá produkty Avastu. Steckler dále uvádí, že pro Avast je velkým byznysem budoucnosti ochrana přístrojů pro internet věcí. Zabezpečení chytrých lednic či kamer s připojením k internetu je v současnosti nedostatečné, proto Avast sází na ochranu routerů, přes něž se takové přístroje k síti připojují.

Jednou z posledních věcí, ke kterým se šéf Avastu vyjádřil, byl důvod vstupu Avastu na burzu. Tvrdí, že umoření části velkého dluhu nebylo tím hlavním důvodem, i když po vstupu na burzu společnost splatila 300 mil. USD ze svého dluhu. Hlavní důvod souvisel se strukturou firemních akcionářů – jedná se o dva finanční fondy, a to CVC Capital a Summit Partners. „U nich je zjevné, že budou chtít do několika let své podíly prodat. Jejich menšinové podíly by ale mohli získat naši konkurenti, kteří by si s takovou minoritou nevystačili. Nejspíš by rovnou chtěli koupit celou firmu, což by pro nás nebylo přijatelné.“, dodal Steckler.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.