Sedm známých miliardářů se obává korekce na americkém akciovém trhu

14:02 | Ne Ro | Diskuze

Americké akcie a indexy dál a dál rostou, hedge fondům se neskutečně daří a vypadá to, že býčí trh nikdy neskončí. Tak čeho se vlastně zmínění miliardáři tak obávají?

Foto: Heinrich Böll Stiftung

Několik ikonických investorů varuje před obrovskou korekcí amerického akciového trhu v horizontu několika příštích měsíců:

Jeff Gundlach doporučuje "namířit si to zavčasu k východu"

Jeff Gundlach tráví poslední večery tím, že redukuje své pozice v dluhopisech neinvestičního kalibru, své investice do dluhů emerging markets a dalších investic mrzké kvality. Obává se totiž, že než řekne české "švec", aktuální sentiment vyprchá a zůstanou jen oči pro pláč. Gundlach sice nepředpovídá obrovský propad během krátkého období, nicméně i tak radí se na něco podobného připravit. Pokud prý budeme čekat, až se objeví nějaký negativní katalyzátor na obzoru, tak se pak budeme muset smířit s tím, že budeme prodávat za nižší cenu, než je ta současná. Investorům proto doporučuje, aby si to raději zavčasu namířili k východu z riskantních pozic, které by mohly být nakonec ztrátové.

Carl Icahn varuje před přemrštěnou valuací amerických akcií

Carl Icahn si během posledních několika let dobře vsadil na růst, mj. v případě akcie Herbalife, které mu vynesly majlant. V současné době ale po rally amerických akcií už nevidí moc dobrých investičních příležitostí. Nelíbí se mu totiž prý příliš vysoká valuace amerických akcií.

Howard Marks straší klienty tím, že atmosféra je "až příliš býčí"

Koncem července zakladatel Oaktree Capital Howard Marks své klienty varoval před rizikem možné korekce amerického akciového trhu. Vystříháme-li se Marksovy omáčky o vzniku investičních bublin a tržních cyklech, dostaneme se až k pasáži, v níž nabádá investory k obezřetnosti. Marks varuje především agresivní investory, ochotné podstupovat riziko, kteří riskují i v současné době, kdy lze obecnou situaci na americkém akciovém trhu považovat za riskantní samu o sobě. Podobné situace prý v minulosti přinášely ve finále samé utrpení.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.